„Władcy przestworzy” już na Apple TV+

Długo oczekiwana kontynuacja „Kompanii braci” czyli serial „Władcy przestworzy” od Apple TV+ zadebiutował już z dwoma pierwszymi odcinkami!

„Władcy przestworzy” (Masters of the Air) na Apple TV+ (2024)

W serialu Władcy przestworzy (tyt. oryg. Masters of Air) o II wojnie światowej występują nominowani do Oscara Austin Butler i Barry Keoghan, nowa gwiazda Doktora Who Ncuti Gatwa, a także długa lista wschodzących aktorów, takich jak Callum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann, Rafferty Law i Kai Alexander.

Serial Władcy przestworzy opiera się na książce historyka Donalda L. Millera z 2007 roku Masters of the Air: America’s Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany oraz A Wing and a Prayer – wspomnieniach majora Harry’ego Crosby’ego z 1993 roku. Serial wyreżyserowali Cary Joji Fukunaga, Anna Boden i Ryan Fleck, Dee Rees i Tim Van Patten, aby ożywić mrożące krew w żyłach walki powietrzne II wojny światowej.

Podobnie jak Kompania braci (tyt. oryg. Band of Brothers) i The Pacific, skupiające się na prawdziwych amerykańskich bohaterach wojennych, Władcy przestworzy przedstawiają triumfy i tragedie 100. Grupy Bombowej tzw. Krwawej Setki, jednostki Sił Powietrznych słynącej z dużej liczby ofiar i niezwykle niebezpiecznych misji.

Pierwsza część serii koncentruje się na najlepszych przyjaciołach Gale’u „Bucku” Clevenie (Austin Butler) i Johnie „Bucky” Eganie (Callum Turner) – i nie martw się, chłodna odsłona opowiada o pochodzeniu ich podobnych przezwisk. W miarę rozwoju serialu podążamy za losami bohaterskiego pilota Roberta Rosenthala (Nate Mann), aż w końcu Władcy przestworzy zapętlają się na wyczynach lotników z Tuskegee w południowej Europie. Narratorem całego serialu jest nawigator (oraz przyszły profesor i pamiętnikarz) Harry Crosby (Anthony Boyle).

Ten epicki serial wyprodukowali Steven Spielberg i Tom Hanks i liczy osiem odcinków, które będą ukazywały się w serwisie Apple TV+ co tydzień w piątki, począwszy od 26 stycznia 2024 roku.

  • Odcinek 1, „Część pierwsza”: piątek, 26 stycznia
  • Odcinek 2, „Część druga”: piątek, 26 stycznia
  • Odcinek 3, „Część trzecia”: piątek, 2 lutego
  • Odcinek 4, „Część czwarta”: piątek, 9 lutego
  • Odcinek 5, „Część piąta”: piątek, 16 lutego
  • Odcinek 6, „Część szósta”: piątek, 23 lutego
  • Odcinek 7, „Część siódma”: piątek, 1 marca
  • Odcinek 8, „Część ósma”: piątek, 8 marca
  • Odcinek 9, „Część dziewiąta”: piątek, 15 marca

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+