Wiadomości Google z niestandardowymi kolorami rozmów RCS

Google zaczęło udostępniać szerzej opcję dostosowania kolorów motywów konwersacji w wiadomościach RCS pod Androidem.

Kolory dymków rozmów RCS oraz motywów w Wiadomościach Google
Kolory dymków rozmów RCS oraz motywów w Wiadomościach Google

Pod koniec zeszłego roku Google zapowiedziało kilka nowych funkcji w aplikacji Wiadomości z okazji osiągnięcia miliarda aktywnych użytkowników RCS miesięcznie. Wiele z tych obiecanych funkcji, takich jak animowane emoji, Photomoji i efekty ekranowe, zostało już udostępnionych użytkownikom. Jest jednak jedna funkcja, której szerokie wdrożenie zajęło sporo czasu: niestandardowe motywy czatów.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: RCS w Wiadomościach Google wreszcie obsługiwane na dwóch kartach SIM

Motywy niestandardowe zostały ogłoszone jako funkcja dostosowywania wyglądu, która umożliwi użytkownikom zmianę kolorów dymków i tła poszczególnych rozmów. Prawdopodobnie ta funkcja miała pomóc wyeliminować ograniczenia niebieskich i zielonych bąbelków oraz pomóc użytkownikom w różnicowaniu rozmów.

Według serwisu Android Police nowa funkcja jest obecnie wdrażana większej liczbie użytkowników. Chociaż niektórzy zaczęli widzieć tę opcję w najnowszej wersji aplikacji Wiadomości Google w wersji beta (v20240308), niektórzy otrzymali nowe opcje bez aktualizacji aplikacji (nadal w wersji beta 20240228), co sugeruje, że sa one wypychanie po stronie serwera.

Aby sprawdzić, czy ta funkcja jest dla Ciebie dostępna, najpierw upewnij się, że jesteś na czacie RCS, ponieważ ta funkcja nie działa w przypadku rozmów SMS/MMS. Będąc w dowolnym wątku czatu, kliknij menu z trzema kropkami i wybierz Zmień kolory. Spowoduje to otwarcie interfejsu użytkownika umożliwiającego zmianę motywów, pokazującego wszystkie dostępne opcje kolorów, w tym domyślne.

Opcje motywów na urządzeniu Google Pixel
Opcje motywów na urządzeniu Google Pixel | fot. PhoneArena

Należy zauważyć, że działa to nieco inaczej na urządzeniach Pixel korzystających z dynamicznego motywu Material You. Na Pixelu zmiana motywu wpływa zarówno na tło rozmowy, jak i kolor dymku. Jednak na urządzeniach Samsung Galaxy zmienia się tylko kolor bąbelka.

Opcje motywów na urządzeniu Samsung Galaxy
Opcje motywów na urządzeniu Samsung Galaxy | fot. PhoneArena

Dodatkowo, gdy pomyślnie zmienisz motyw, na dole pojawi się małe powiadomienie o treści „Zmieniłeś motyw”, które zapewnia również szybki skrót umożliwiający ponowną zmianę motywu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PhoneArena