1. sezon Monster Hunter Now – The Vernal Invader rozpocznie się 14 marca 2024 roku

Niantic ogłosił, że 14 marca 2024 roki rozpocznie się pierwszy oficjalny sezon „Monster Hunter Now – The Vernal Invader”. Na graczy czekają nowe potwory, funkcje, umiejętności, a także zadania specjalne i nagrody sezonowe.

Monster Hunter Now – The Vernal Invader

Już w czwartek 14 marca 2024 roku startuje pierwszy oficjalny sezon Monster Hunter Now o nazwie Vernal Invader. Zbiega się to z dwoma ważnymi dla tego tytułu datami: 14 marca Monster Hunter Now świętuje okrągłe pół roku od czasu swojej premiery. Również w marcu uniwersum Monster Hunter obchodzi 20. rocznicę powstania. W pierwszym sezonie Monster Hunter Now: The Vernal Invader nie zabraknie epickich polowań, nowej broni, nowych dużych potworów, a w punktach Hunt-a-thon pojawią się niewidziane dotąd podgatunki. Nowa linia zadań, w tym zadań specjalnych, zapewni łowcom wymagające cele do osiągnięcia.

Nowe podgatunki potworów w punktach Hunt-a-thon

Różowy Rathian, Czarny Diablo i Azure Rathalos zaczną pojawiać się w punktach Hunt-a-thon. Aktualizacja wprowadza także potwory Odogaron i Tzitzi-Ya-Ku, które będą pojawiały się na pustyni (Tzitzi-Ya-Ku) lub bagnach (Odogaron). Wymienione potwory pojawią się podczas trwania wydarzenia wszystkim łowcom, którzy ukończyli prolog.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Twórcy „Monster Hunter Now” zapowiadają łowieckie maratony i grę grupową

Wielkie potwory

Potwory Odogaron, Tzitzi-Ya-Ku i Deviljho pojawią się w nowym sezonie. Łowcy mogą odblokować Odogarona i Tzitzi-Ya-Ku, wykonując odpowiednie zadania w trybie fabularnym Sezonu 1 (Season 1 story quest). Potwory pokażą się też wszystkim myśliwym, którzy ukończyli prolog w określonych momentach wydarzenia. Z kolei Deviljho można spotkać poprzez nową funkcję mapy: Inwazje (Invasions).

Monster Hunter Now – The Vernal Invader - potwory

Funkcja Invasions

W trakcie, gdy myśliwi eksplorują mapę, mogą nagle zauważyć pojawiające się niestabilne terytoria w siedliskach takich jak pustynia, las i bagna. Jeżeli myśliwi zaatakują dużego potwora wędrującego po niestabilnym terytorium, Deviljho może ich zaskoczyć, organizując zasadzkę i zastępując potwora, którego gracz chciał upolować.

Krwawienie łowcy 

W Monster Hunter Now pojawi się jeszcze inna nowość – krwawienie spowodowane atakami Odogarona. Łowca, który krwawi, będzie kumulował obrażenia od krwawienia za każdym razem, gdy zaatakuje lub wykona unik. Jeśli zostanie zaatakowany podczas krwawienia, ilość zgromadzonych obrażeń zostanie dodana do normalnej ilości obrażeń za atak, co poskutkuje większą utratą zdrowia. Krwawienie można zatamować, jeśli myśliwy przez pewien czas będzie unikał ataków i uników.

Nowe umiejętności i nowa broń

Ukryta moc, szybka praca i atak z ukrycia – to tylko niektóre z nowych umiejętności, które łowcy mogą wykorzystać w bitwie wraz z początkiem nowego sezonu. Na Łowców czekać będzie też nowy rodzaj broni, który łączy w sobie dwa tryby: bardzo zwrotny miecz i potężny topór. Umożliwia ładowanie energii w trybie miecza (sword mode), a następnie używania jej w trybie topora (axe mode), aby zadać większe obrażenia. Tryb topora łączy miecz i tarczę w jedną broń. Łowcy mogą użyć Super Wzmocnionego Wyładowania Żywiołów (Super Amped Element Discharge), aby wyzwolić pojedynczy potężny atak.

Monster Hunter Now – The Vernal Invader - Charge Blade
Monster Hunter Now – The Vernal Invader – Charge Blade

Sprzęt warstwowy i zwiększone wyposażenie

Niantic dodaje do Monster Hunter Now możliwość zmiany designu swojego bohatera. Dzięki temu myśliwi mogą wyrazić swój styl, zachowując jednocześnie  moc i wydajność preferowanego wyposażenia. Dodatkowo cały sprzęt klasy 6. i wyższej może być używany jako sprzęt warstwowy. Warto zauważyć, że Niantic i Capcom słuchają graczy. Na ich prośbę wyposażenie wszystkich łowców zostanie zwiększone z pięciu do dziesięciu itemów.

System nagród: Seasons and the Season Pass (sezony i przepustka sezonowa)

W grze, wraz ze zmianą pór roku, pojawia się nowy zestaw potworów i zadań. Ukończenie określonych czynności, takich jak zabicie dużych potworów, nagradza łowców punktami poziomu, odblokowując bonusy w miarę postępów gracza w sezonie. Przepustka sezonowa obejmuje zarówno plan bezpłatny, jak i plan premium. Kupując plan premium, Łowcy mogą ubiegać się o dodatkowe nagrody na każdym poziomie.

Nowa seria zadań świątecznych

Wykonanie szesnastu nowych zadań świątecznych zapewni łowcom otrzymanie ekskluzywnego medalu myśliwego i biletu na broń dla początkujących. W momencie gdy łowcy ukończą czwarty etap serii zadań lub wyższy, otrzymają dodatkowe nagrody, takie jak: Płyty Zinogre, Odłamki Klejnotów Wyvern i inne pożądane materiały. Zadania związane z wydarzeniem staną się dostępne dla łowców po ukończeniu prologu w zakładce Zadania Specjalne. Zadania świąteczne będą dostępne od 14 marca o 9:00 do 24 marca o 14:59. czasu lokalnego.

Ekskluzywne pakiety na sprzedaż

W sklepie w grze oraz sklepie internetowym będą dostępne dwa płatne pakiety, ograniczone czasowo: Season 1 Pack (zawiera: Potion x10, Paintball x10, Special Carving Knife x10) oraz Season 1 Premium Pack (tylko na stronie internetowej; zawiera: Gem x5,500, Potion x10, Special Carving Knife x2).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej gry.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic