Twórcy „Monster Hunter Now” zapowiadają łowieckie maratony i grę grupową

Wyczekiwany nowy sezon „Monster Hunter Now” i pierwsza duża aktualizacja Fulminations in the Frost są dostępne od dziś.

„Monster Hunter Now” i pierwsza duża aktualizacja Fulminations in the Frost

Na łowców w Monster Hunter Now czekają nowe potwory, atrybuty i broń. Twórcy zapowiadają też dwa nowe doświadczenia polowania od 15 grudnia: Hunt-A-Thon oraz Zinogre’s Onslaught, a także możliwość gry grupowej. Z okazji nowej aktualizacji Chihiro Kanno, the game director of Monster Hunter Now, napisał list do łowców.

Nowe wydarzenia i nowe potwory

Pierwszym zapowiadanym wydarzeniem jest Zinogre’s Onslaught. Od 15 grudnia do 17 grudnia łowcy będą mogli przeżyć przygodę, w której Zinogre będzie gwarantowanym piątym potworem we wszystkich polowaniach! Ukończenie specjalnych zadań wydarzenia zapewni graczom Medal Łowcy. Po zakończeniu tego wydarzenia łowcy nadal będą mogli natknąć się na Zinogre’a podczas polowań, ale z mniejszym natężeniem.

Inne potowory będą możliwe do schwytania po ukończeniu pilnych zadań, czyli Urgent Quests, które pojawiają się w każdym rozdziale nowego Special Quest. Pozwoli to łowcom zapolować na Radobaana, Banbaro i Bariotha na polu bitwy. W Urgent Quest będzie można również zmierzyć się z Zinogre’em, który pojawi się podczas Hunt-a-Thon, nowym doświadczeniu łowieckim, którego premiera odbędzie się 15 grudnia 2023 roku

Maratony łowienia potworów

Doświadczenia Hunting Five monsters in 30 minutes: Hunt-A-Thon będą sygnalizowane 30 minut przed ich rozpoczęciem i aby wziąć w nich udział, łowcy będą musieli spełnić 2 warunki. Mieć co najmniej 11 poziom w grze i przenieść się fizycznie do danej lokalizacji. Możliwość uczestniczenia w Hunt-a-Thon zapewnią punkty zbierania, które zamieniać się będą w punkty polowania. Te zaś pozwolą dołączyć do wyzwania i upolować pięć dużych potworów z rzędu – w ciągu 30 minut. 

Duże potwory napotykane podczas polowań będą silniejsze niż te, które zwykle pojawiają się w terenie. Warto będzie więc łączyć siły z innymi łowcami, aby je pokonać. Gracze mogą uczestniczyć w polowaniach w odstępie 180 minut, ale można też kupić bilet, aby pominąć ten okres reaktywacji.

Grupowe polowania

Monster Hunter Now idzie tropem Pokémon GO i umożliwia rozgrywkę grupową. Funkcja Party pozwala maksymalnie czterem łowcom połączyć siły i wspólnie cieszyć się z grupowych polowań. Aby korzystać z tej funkcji, ranga łowcy musi wynosić 6 lub więcej.

Nowe atrybuty i broń

Do gry wprowadzony zostaje atrybut uśpienia dzięki Radobaanowi, który doda nową warstwę strategiczną do polowań graczy, a także dwa nowe typy broni. Lanca charakteryzuje się wysoką wydajnością obronną i zwiększonym zasięgiem. Podwójne ostrza umożliwiają szybkie i ciągłe ataki w zwarciu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic