Dziś oficjalny start gry „Monster Hunter Now”

Ponad 3 miliony wstępnych rejestracji, majestatyczne potwory tuż przed tobą oraz funkcje społecznościowe, które umożliwiają wspólne polowania z innymi graczami. Niantic i Capcom uruchomiły dziś swoją najnowszą grę „Monster Hunter Now”.

„Monster Hunter Now” od Niantic i Capcom

Gra Monster Hunter Now jest od dziś dostępna w App Store oraz Google Play w języku angielskim, niemieckim, japońskim, koreańskim, chińskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim oraz portugalskim. Na polskojęzyczną wersję gracze muszą jeszcze poczekać.  Dzięki trybowi kamery AR majestatyczne potwory pojawiają się tuż przed tobą, w twoim prawdziwym otoczeniu. Możesz wchodzić z nimi w interakcje oraz obserwować z bliska ich reakcje. Napotkałeś potwora, którego trudno byłoby ci pokonać w pojedynkę? Grupowe polowanie ułatwia rekrutowanie innych do pomocy. Ta funkcja automatycznie dopasowuje cię do pobliskich łowców, dzięki czemu możecie połączyć siły. 

Dwie funkcje sprawiają, że grupowe polowanie stanie się jeszcze łatwiejsze: 

  • Znajomi: Zaprzyjaźnij się za pomocą kodu QR oraz kodu znajomego lub rekrutuj nowych graczy za pomocą kodu zaproszenia. Nie tylko możecie grać razem, ale ty i twoi towarzysze walki możecie również zdobywać nagrody, takie jak pigułki regeneracyjne i kulki z farbą. Ciesz się grą wieloosobową z maksymalnie czterema innymi łowcami w pobliżu.
  • Imprezy: Grupy łowieckie oznaczają, że możesz połączyć siły z określoną grupą znajomych i wspólnie polować, nawet jeśli nie znajdują się oni w pobliżu. Każdy członek zespołu może polować na potwory znalezione przez innych członków grupy.

Zobacz też: „Monster Hunter Now” z milionem wstępnych rejestracji!

Podobnie jak inne serie Monster Hunter, Monster Hunter Now ułatwia polowanie, umożliwiając łowcom wstępne ustawienie wyposażenia i broni przed spotkaniem z potworem, co ułatwia przełączanie się między sprzętem podczas polowania.

Niantic i Capcom ściśle współpracowały, aby stworzyć mobilną wersję kultowej gry Monster Hunter. Aby uczcić premierę, firmy nawiązały kooperację z zespołem rockowym ONE OK ROCK, czego efektem był teledysk Make It Out Alive, w którym łowca biegnie ulicami Tokio i napotyka Diabolosa na Shibuya Crossing.

„Monster Hunter Now”  — Leadouts i Social Features
„Monster Hunter Now” — Leadouts i Social Features

Główne cechy gry „Monster Hunter Now”

W Monster Hunter Now gracze wcielają się w rolę łowcy i wyruszają na polowanie na potężne potwory, które pojawiają się w prawdziwym świecie. Dzięki temu, że w grę można grać na smartfonie, gracze mogą z łatwością cieszyć się polowaniem, łącząc siły z innymi. Potwory pojawiają się częściej w dużych parkach, które zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić łowcom wspólną grę. 

Poluj na potwory w prawdziwym świecie: Wyrusz na globalną wyprawę, aby wytropić i upolować jedne z najpotężniejszych potworów z uniwersum Monster Hunter, które pojawiają się w naszym świecie. Twórz potężne bronie i współpracuj z innymi łowcami, aby wytropić większe niż żywe potwory i stawić im czoła.

Polowanie dostosowane do urządzeń mobilnych: Odkryj różnorodne potwory w zależności od otaczającego cię środowiska – lasu, pustyni lub bagien – i weź udział w ekscytujących polowaniach solo lub połącz siły z innymi łowcami, aby zmierzyć się z tymi wielkimi potworami. Uproszczone sterowanie oparte na stuknięciach i wysokiej jakości grafika pozwalają zaangażować się w przyjemną akcję łowiecką, gdziekolwiek jesteś. 

„Monster Hunter Now” — AR Camera
„Monster Hunter Now” — AR Camera

Zobacz potwory wokół siebie dzięki kamerze AR: Przekonaj się, jak to jest, gdy kultowe potwory pojawiają się w prawdziwym świecie. Obserwuj je dzięki ekskluzywnym funkcjom kamery AR.

Ukończ polowanie w 75 sekund: Czy uda ci się ukończyć polowanie w ciągu 75 sekund? Opanuj broń, stwórz zestawy pancerzy i doskonal swoje umiejętności – wykorzystaj słabości i każdy dostępny element, aby wziąć udział w polowaniu.

Oznaczaj potwory nawet z telefonem w kieszeni: Dzięki Adventure Sync możesz używać Paintballa do śledzenia potworów podczas eksploracji miasta, a następnie przenieść polowanie pod swoje drzwi. Podczas eksploracji możesz oznaczać mijane potwory za pomocą Palico Paintballs, nawet gdy nie grasz aktywnie. Umożliwi to powrót do nich później, zapewniając, że akcja gry nigdy się nie zatrzyma.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic Polska