Jak sobie radzi bateria iPhone’a z iOS 17.4?

Zobacz najnowszy test wydajności i żywotności baterii wybranych modeli iPhone’ów z zainstalowanym systemem iOS 17.4.

Wydajność baterii iPhone’a z systemem iOS 17.3 | fot. iAppleBytes
(Geekbench 4 Battery test Score)
Wydajność baterii iPhone’a z systemem iOS 17.3 | fot. iAppleBytes (Geekbench 4 Battery test Score)

Minęło już kilka dni od udostępnienia stabilnej wersji uaktualnienia systemu iOS 17.4, więc przyszedł czas na przeprowadzenie testów zużycie baterii iPhone’ów pod najnowszą wersją mobilnego systemu operacyjnego Apple’a. Użytkownicy z niecierpliwością czekają na zastosowane poprawki Apple’a i potencjalne aktualizacje, które rozwiążą wszelkie problemy związane z wydajnością baterii. Czy najnowsza wersja wprowadza istotne poprawki?

➔ ZOBACZ TEŻ: Żywotność baterii iPhone’ów z iOS 17.3

Teraz, gdy aktualizacja jest już dostępna, możesz zastanawiać się, czy powinieneś ją zainstalować. Jeśli szczególnie martwisz się o żywotność baterii, być może mamy odpowiedź.

Zawsze możemy polegać na testach iPhone’ów związanych z żywotnością baterii, które regularnie przeprowadza iAppleBytes – a aktualizacja oprogramowania iOS 17.4 nie jest wyjątkiem. Najnowszy test wideo został udostepniony na YouTubie, który możesz obejrzeć poniżej tego wpisu, aby w pełni przekonać się, jak aktualizacja iOS 17.4 wpływa na czas pracy baterii wybranych modeli iPhone’ów, w tym: iPhone SE (2020), iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 i iPhone 15.

Nie będę zdradzać finalnych wyników od razu, ponieważ koniecznie powinieneś obejrzeć wideo, ale powiem, że w większości aktualizacja okazała się dobra dla tych, którzy martwią się tym, jak długo mogą korzystać z iPhone’a na jednym ładowaniu. Szczegółowe wyniki czasu pracy baterii znajdziesz poniżej filmu.

Oprócz starszych modeli, przetestowano też najnowszy model iPhone’a 15 i tutaj właściciele tych urządzeń powinni zwrócić szczególną uwagę na wyniki.

Pomijając żywotność baterii, warto zwrócić uwagę na aktualizację oprogramowania iOS 17.4, ponieważ dodaje ona szereg nowych funkcji, w tym wiele emoji, ale największe zmiany dotyczą użytkowników z Unii Europejskiej. Mieszkańcy UE mogą spodziewać się zewnętrznych sklepów z aplikacjami i wielu innych atrakcji.

iOS 17.4 został wydany 5 marca 2024 roku. Ten film został nakręcony ponad 48 godzin po zainstalowaniu iOS 17.4. Zwykle musi minąć kilka dni, aby system się zoptymalizował, ale tym razem przeprowadzono test zaledwie po 48 godzinach. Monitorowano procesor – był on bezczynny przez ostatnie 2 godziny przed rozpoczęciem testu, więc wyglądało na to, że na urządzeniach nic się nie dzieje. iAppleBytes zapowiedział przeprowadzenie ponownych testów za kilka dni i zaktualizować wyniki w komentarzach pod powyższym filmem na YouTubie.

Przed uruchomieniem testu jasność wyświetlacza na urządzeniach była ustawiona na 25%, automatyczna jasność została wyłączona, wszystkie urządzenia korzystają z tych samych ustawień i są podłączone do tego samego punktu dostępowego.

Jak działa test Geekbench?

Wyniki baterii w Geekbench 4 mierzą żywotność baterii urządzenia podczas uruchamiania aplikacji intensywnie korzystających z procesora. Zapewnia stałe obciążenie urządzenia i generuje wynik Geekbench, oceniając ilość pracy, jaką jest w stanie wykonać podczas rozładowywania baterii, oraz czas potrzebny do rozładowania baterii.

iPhone: Geekbench CPU test (iOS 17.4)
iPhone: Geekbench CPU test (iOS 17.4) | fot. iAppleBytes
iPhone: Geekbench 4 Battery Test Score (iOS 17.4) | fot. iAppleBytes
iPhone: Geekbench 4 Battery Test Score (iOS 17.4) | fot. iAppleBytes

Test porównawczy baterii można przeprowadzić w trybie pełnego rozładowania, od 100% do 0% poziomu baterii, aby zapewnić wysoki poziom pewności co do wydajności baterii urządzenia. Test porównawczy baterii można także przeprowadzić w trybie częściowego rozładowania przez 3 godziny. Jeżeli benchmark baterii zostanie zatrzymany po 10 minutach przez użytkownika lub gdy bateria osiągnie 0%, wynik zostanie zapisany i będzie można go zapisać. Wyniki testów porównawczych baterii można zebrać dowolną metodą z wyjątkiem trybu pełnego rozładowania – zapewnia średni poziom pewności co do wydajności baterii urządzenia, a dłuższe testy są bardziej wiarygodne.

W tym teście żywotność baterii przedstawiała się następująco:

  • iPhone SE (2020) 3h 19 min
  • iPhone XR 4 h 44 min
  • iPhone 11 5 h 26 min
  • iPhone 12 5 h 59 min
  • iPhone 13 5h 54 min
  • iPhone 15 10 h 47 min

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iAppleBytes