Proton Mail teraz z funkcją „ukryj mój e-mail” bezpośrednio w skrzynce odbiorczej

Proton wprowadza funkcję ukrywania aliasów e-mail bezpośrednio do Proton Mail w przeglądarce i aplikacji na komputery, zapewniając użytkownikom większą niż kiedykolwiek wcześniej kontrolę nad swoją prywatnością i bezpieczeństwem.

Proton Mail z funkcją „ukryj mój e-mail”
Proton Mail z funkcją „ukryj mój e-mail”

Od czasu przejęcia SimpleLogin w 2022 roku firma Proton oferuje aliasy typu „ukryj mój e-mail” za pośrednictwem Proton Pass, a teraz także w Proton Mail – rozwiązanie, którego nie zapewnia nawet Gmail. Aliasy typu „ukryj mój e-mail” to unikalny, losowy adres e-mail, którego użytkownicy mogą używać w aplikacjach, witrynach internetowych i nie tylko, dzięki czemu ich osobiste wiadomości e-mail pozostają prywatne. Tę funkcję można znaleźć w nowym Centrum zabezpieczeń.

SimpleLogin to usługa typu open source służąca do tworzenia aliasów e-mail, która chroni rzeczywiste adresy e-mail użytkowników podczas rejestracji w usługach cyfrowych. SimpleLogin odegrał kluczową rolę w rozwoju Proton Pass, wprowadzając do produktu funkcję aliasów e-mail. Dzięki temu Proton Pass stał się menedżerem tożsamości, a nie tylko menedżerem haseł, i działał jako kluczowy wyróżnik pomiędzy Proton Pass a innymi produktami dostępnymi na rynku.

Widząc sukces i wpływ tych funkcji, Proton po raz pierwszy integruje teraz aliasy typu „ukryj mój e-mail” bezpośrednio z Proton Mail. Wprowadzenie tej funkcjonalności do samego Proton Mail daje użytkownikom znacznie większą kontrolę nad ich tożsamością online, oferując jednocześnie łatwość użytkowania, której użytkownicy słusznie oczekują. W przeciwieństwie do innych dostawców poczty e-mail, takich jak Gmail, Proton Mail aktywnie pomaga swoim użytkownikom ukryć adres e-mail, czyniąc go bardziej prywatnym i bezpieczniejszym.

Adres e-mail danej osoby jest jak jej cyfrowy paszport – unikalny identyfikator wszystkich usług, z których korzysta online. Jednak w przeciwieństwie do prawdziwego paszportu adresy e-mail są często dostępne publicznie, co stwarza ryzyko, że użytkownicy staną się celem złośliwego oprogramowania, spamu lub modułów śledzących online.

Proton Mail z funkcją „ukryj mój e-mail”
Proton Mail z funkcją „ukryj mój e-mail”

Aliasy typu „ukryj mój e-mail” to unikalne, losowo generowane adresy e-mail, których użytkownicy mogą używać zamiast prawdziwego adresu podczas rejestrowania się w aplikacjach, witrynach internetowych i nie tylko. Jeśli witryna lub aplikacja zostanie następnie zhakowana, nastąpi naruszenie bezpieczeństwa danych lub sprzedaż danych użytkowników, może jedynie ujawnić ten alias, chroniąc w ten sposób prawdziwą tożsamość użytkownika. W przeciwieństwie do podstawowego adresu e-mail – aliasy można łatwo dezaktywować, jeśli kiedykolwiek zostaną ujawnione w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych lub zaczną otrzymywać spam.

Twój adres e-mail to Twoja tożsamość, to Twój cyfrowy paszport identyfikuje, kim jesteś w Internecie. Jeśli używasz tego samego adresu e-mail na każdym koncie, w przypadku wycieku narażasz całą swoją tożsamość internetową na ryzyko. Gdy Twój adres e-mail zostanie ujawniony, nic nie możesz zrobić, aby zapobiec dodaniu go do list spamowych , sprzedawane marketerom, a nawet wykorzystywane do ukierunkowanych ataków typu spear-phishing. Właśnie dlatego wprowadziliśmy aliasy typu „ukryj mój e-mail” bezpośrednio do Proton Mail, czego nawet Gmail nie oferuje swoim klientom. Widzieliśmy już ogromny wpływ, jaki miało to na użytkowników Proton Pass. Teraz użytkownicy Proton Mail również mogą z tego skorzystać.

— powiedział Anant Vijay Singh, kierownik produktu w Proton Mail

Użytkownicy będą mogli znaleźć ukryte aliasy e-mail w nowym Centrum zabezpieczeń, dzięki czemu ustawienia zabezpieczeń będą łatwiej dostępne – niezależnie od tego, czy będzie to konfiguracja uwierzytelniania dwuskładnikowego, czy fraza odzyskiwania. Jest to także nowa lokalizacja programu ochrony kont Proton Sentinel, który monitoruje podejrzaną aktywność na koncie i blokuje ataki polegające na przejęciu konta.

Aplikację mobilną „Proton Mail Szyfrowana poczta” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store (iOS) i Google Play (Android):

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: proton