Proton Pass teraz z aplikacją na Windowsa

Aplikacja oferuje lepsze doświadczenie użytkownika, które uzupełnia istniejące rozszerzenia przeglądarki dla Proton Pass, oferując bardziej zintegrowany i wygodny sposób zarządzania hasłami i zaszyfrowanymi danymi logowania.

Proton Pass for Windows

Proton ogłosiła dziś wprowadzenie Proton Pass na urządzenia z systemem Windows. Nowa aplikacja rozszerza zasięg bezpiecznego zarządzania hasłami w Proton Pass poza przeglądarkę, oferując w pełni zintegrowane środowisko z systemem operacyjnym Windows. Aplikacja jest szczególnie przydatna w chwilach, gdy jesteś offline, na przykład podczas podróży pociągiem lub w obszarach o zawodnym dostępie do internetu, umożliwiając bezpieczny dostęp do danych uwierzytelniających, gdziekolwiek się znajdujesz.

Przeczytaj też: Proton Pass ogłasza plany dla firm

To zaangażowanie w zapewnianie nieprzerwanego i bezpiecznego doświadczenia podkreśla skupienie się firmy na innowacjach i zaangażowanie w zaspokajanie zmieniających się potrzeb społeczności.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy mogliśmy obserwową znaczące zmiany w Proton Pass, w tym dodanie obsługi kart kredytowych, wbudowany moduł uwierzytelniający 2fa, bezpieczne udostępnianie haseł oraz włączenie Proton Pass w Proton Sentinel. Te udoskonalenia podkreślają zaangażowanie firmy w dostarczanie szybkich, innowacyjnych rozwiązań, w których priorytetem jest prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.

Proton Pass na urządzenia z systemem Windows dodatkowo wzmacnia dane użytkownika dzięki integracji algorytmu mieszającego Argon2, zawartego w funkcji trybu offline, dostępnej dla klientów korzystających z płatnego planu. Ta najnowocześniejsza metoda szyfrowania zapewnia ochronę haseł i poufnych informacji przed nieautoryzowanym dostępem, nawet jeśli nie masz połączenia z internetem.

Proton Pass for Windows - ekrany
Proton Pass for Windows – ekrany

Takie podejście zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i integralności danych. Użytkownicy mogą bezpiecznie uzyskać dostęp do przechowywanych informacji w trybie offline, dzięki czemu ich dane są zawsze w zasięgu ręki.

Ponadto proton gwarantuje, że po podłączeniu wszelkie aktualizacje są synchronizowane i zarządzane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Ta dwuwarstwowa strategia zapewnia zarówno wygodę, jak i najwyższe bezpieczeństwo danych użytkowników. Argon2, wyróżniający się obroną przed atakami typu brute-force, podkreśla nasze niezachwiane zaangażowanie w ochronę prywatności użytkowników za pomocą najsolidniejszych dostępnych obecnie środków bezpieczeństwa.

Chociaż Proton Pass jest od dawna dostępny jako rozszerzenie przeglądarki na komputery stacjonarne, nawet w dzisiejszym, silnie połączonym świecie, obsługa offline jest nadal konieczna” – powiedział Son Nguyen, główny produktowiec Proton Pass. „Aplikacja komputerowa Proton Pass pod systemem Windows umożliwia dostęp do wszystkich danych uwierzytelniających bez przeglądarki lub dostępu do internetu, a także obsługuje dodatkowe funkcje, o które prosili klienci Proton Pass for Business. Proton Pass to menedżer haseł typu open source, dlatego priorytetowo traktujemy prośby społeczności, co pozwala nam szybciej reagować na potrzeby użytkowników.”

Wprowadzenie osobnej aplikacji Proton Pass dla systemu Windows jest kamieniem milowym w misji Protona polegającej na udostępnianiu prywatności i bezpieczeństwa każdemu i wszędzie. W miarę ciągłego wprowadzania innowacji i zwiększania dostępności Proton Pass, firma nadal skupia się na budowaniu bezpieczniejszego internetu, w którym prywatność jest wartością domyślną.

Proton Pass na Windowsie jest teraz dostępny do pobrania na stronie producenta.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton