Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu „Ripley” od Netflixa

Andrew Scott wciela się w niesławnego Toma Ripleya w nowym limitowanym miniserialu Netflixa pt. „Ripley”, który zadebiutuje 4 kwietnia 2024 roku.

Serial „Ripley” (Netflix, 2024)

Serial Ripley oparty jest na bestsellerowych powieściach Patricii Highsmith rozpoczyna się, gdy zamożny mężczyzna wynajmuje Ripleya, aby udał się do Włoch i przekonał jego syna włóczęgę, aby wrócił do domu. Przyjęcie tej pracy oznacza „pierwszy krok w złożone życie pełne oszustw, intryg i morderstw” – czytamy w komunikacie.

➔ ZOBACZ TEŻ: „Supersex” o słynnym Rocco od 6 marca!

Tom Ripley, oszust z trudem wiążący koniec z końcem w Nowym Jorku we wczesnych latach 60. XX wieku, zostaje wynajęty przez pewnego bogacza, by nakłonić jego syna lekkoducha do powrotu z Włoch. Tom decyduje się udać do Italii, co rozpocznie w jego życiu skomplikowaną ścieżkę oszustw, szalbierstw i morderstw. Miniserial dramatyczny na podstawie bestsellerów o Tomie Ripleyu autorstwa Patricii Highsmith.

W filmie z 1999 roku Utalentowany pan Ripley, również opartym na thrillerze Highsmitha, wystąpili Matt Damon jako Tom Ripley, Jude Law jako Dickie Greenleaf i Gwyneth Paltrow jako Marge Sherwood. W serialu Netflix w Toma Ripleya wcielił się Andrew Scott, w Marge Sherwood — Dakota Fanning, a w Dickiego Greenleafa — Johnny Flynn.

W obsadzie znaleźli się również: Eliot Sumner, Maurizio Lombardi, Margherita Buy, John Malkovich, Kenneth Lonergan i Ann Cusack. Współproducentami serialu Ripley są Showtime i Endemol Shine North America oraz Entertainment 360 i Filmrights. Za produkcję wykonawczą odpowiadają Steven Zaillian, Garrett Basch, Clayton Townsend, Guymon Casady, Ben Forkner, Sharon Levy i Philipp Keel z wydawnictwa Diogenes. Producentem serialu będzie Scott, a scenarzystą i reżyserem wszystkich ośmiu odcinków — Steven Zaillian.

Obejrzyj pełny zwiastun poniżej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix