VIDAA Smart TV – szybki i intuicyjny system operacyjny telewizorów Toshiba

Najnowsze telewizory Toshiba są wyposażone w funkcjonalny system operacyjny VIDAA, w którym obsługa i wyszukiwanie treści są szybkie i intuicyjne.

Telewizor Toshiba QLED 65QV2363DG z systemem VIDAA
Telewizor Toshiba QLED 65QV2363DG z systemem VIDAA

System VIDAA dla Smart TV jest według twórców jedną z najszybszych i najbardziej intuicyjnych platform. Oferuje dostęp do ponad 200 aplikacji, w tym między innymi największych światowych serwisów VoD, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, YouTube, i wielu innych. System operacyjny VIDAA w najnowszych telewizorach Toshiba wraz z zastosowanymi procesorami zapewniają szybkie uruchamianie aplikacji i błyskawiczną pracę urządzenia. VIDAA to przede wszystkim komfort i szybkość działania przy instalowaniu i uruchamianiu aplikacji oraz zmianie kanałów telewizyjnych. To bardzo ważne, ponieważ użytkownicy oczekują, żeby ich telewizor pracował płynnie i jednocześnie dostarczał jak najwięcej funkcji.

Pilot do współpracy z VIDAA

Piloty najnowszych telewizorów Toshiba wyposażono tylko w przyciski zapewniające dostęp do najważniejszych funkcji, a duże opisy ułatwią obsługę nawet starszym widzom. Z jego pomocą możliwe jest szybkie przejście do najpopularniejszych serwisów VoD: Prime Video, Netflix, YouTube, Disney+, Rakuten czy Polsat Box Go. Nie zabrakło także przycisku, do którego można przypisać dowolnie wybraną aplikację.

Sprawdź też: Sonos TV z patentem na lepszy streaming?

Bogaty wybór aplikacji kluczem do satysfakcjonującej rozrywki

Aplikacje dostępne na telewizory Toshiba z systemem VIDAA zapewniają dostęp do najlepszych treści, takich jak filmy, muzyka, sport czy telewizja na żywo. Na platformie dostępne są najpopularniejsze aplikacje VoD: YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Apple TV+, Viaplay i inne. System na każdym rynku oferuje dostęp również do rodzimych aplikacji. Uwzględniane są także te polskie, np. cda.pl, Canal+, Polsat Box Go.

Jak wyszukiwać treści wideo w telewizorach Toshiba z VIDAA U6?

Wyszukiwanie poszukiwanych filmów jest bardzo proste. Można tego dokonać za pomocą klawiatury ekranowej, wprowadzając hasła za pomocą pilota. Możliwe jest także skorzystanie z wyszukiwania głosowego w języku polskim. Funkcja VIDAA Voice wymaga zainstalowania aplikacji na smartfonie. Wystarczy wtedy wydawać komendy do mikrofonu telefonu, aby telewizor wykonał właściwe zadanie. W ten sposób można zmieniać kanały, uruchamiać aplikacje lub regulować głośność.

Telewizor Toshiba QLED 65QV2363DG z systemem VIDAA
Telewizor Toshiba QLED 65QV2363DG z systemem VIDAA

Pełna gotowość na urządzenia zewnętrzne

Przełączanie między źródłami obrazu i dźwięku odbywa się za pomocą pilota. W modelach Full HD (32, 40 i 43 cale) mamy do dyspozycji gniazda 2 × HDMI i 1 × USB, a w Ultra HD (43, 50, 55 i 65 cali) 3 × HDMI oraz 2 × USB. Portom można nadać nazwy, aby łatwiej było je zidentyfikować. Oczywiście nie brakuje także komunikacji Bluetooth, która pozwala także na połączenia bezprzewodowe.

Ekrany systemu VIDAA dla smart TV
Ekrany systemu VIDAA dla smart TV

Które modele telewizorów Toshiba korzystają z systemu VIDAA?

Opisywane funkcje systemu VIDAA (wersja U6) z VIDAA Voice są dostępne w najnowszych telewizorach marki Toshiba:

  • modele LED Full HD: 32LV2E63DG, 32LV3E63DG, 40LV2E63DG, 43LV2E63DG, 40LV3E63DG i 43LV3E63DG,
  • modele LED UHD 4K: 50UV2363DG, 55UV2363DG, 65UV2363DG,
  • modele Ultra HD 4K QLED, które dzięki zastosowaniu kropek kwantowych zapewniają znacznie lepsze i bardziej realistyczne kolory: 43QV2363DG, 50QV2363DG, 55QV2363DG i 65QV2363DG.

Wszystkie wymienione telewizory korzystają także z rozwiązań optymalizujących obraz wyświetlany na ekranie. Dostępne funkcje i technologie sprawiają, że są to modele odpowiadające wymaganiom wymagających użytkowników. Modele Toshiba z VIDAA dostępne są w sieci sklepów RTV Euro AGD.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Toshiba