Serial „Nowy styl” zadebiutuje 14 lutego na Apple TV+

Ten pasjonujący serial ujawnia szokującą historię o tym, jak kultowy projektant Christian Dior oraz współcześni mu Coco Chanel, Pierre Balmain i Cristóbal Balenciaga radzili sobie podczas trudów II wojny światowej i dali początek współczesnej modzie.

Nowy styl (the New Look) Apple TV+ serial 2024

Serwis streamingowy Apple TV+ udostępnił zwiastun nowego serialu historycznego Nowy styl (tyt. oryg. The New Look) z Benem Mendelsohnem w roli Christiana Diora i Juliette Binoche w roli Coco Chanel. Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial Todda A. Kesslera stanowi kronikę projektantów mody i im współczesnych, którzy kreowali nowoczesną modę. Akcja rozgrywa się podczas nazistowskiej okupacji Paryża podczas II wojny światowej.

Premiera pierwszych trzech odcinków zaplanowana jest 14 lutego 2024 roku, a kolejne odcinki będą emitowany w każdą środę do 3 kwietnia 2024 roku. Serial rozgrywa się w „kluczowym momencie XX wieku, kiedy francuskie miasto przywróciło świat do życia” poprzez ikonę mody Christiana Diora. W miarę jak Dior zyskuje na znaczeniu dzięki swojemu przełomowemu, kultowemu wzorowi piękna i wpływów, panowanie Chanel jako najsłynniejszej projektantki mody na świecie zostaje zagrożone.

Przeplatająca się saga przedstawia zaskakujące historie rywali Diora, od Chanel po Pierre’a Balmaina, Cristóbala Balenciagę i nie tylko — i zapewnia wspaniałe spojrzenie na atelier, projekty i ubrania stworzone przez Christiana Diora we współpracy z House of Dior.

Do Mendelsohna i Binoche dołączają Maisie Williams jako Catherine Dior, John Malkovich jako Lucien Lelong, Emily Mortimer jako Elsa Lombardi, Claes Bang jako Spatz i Glenn Close jako Carmel Snow.

Kuratorem i producentem ścieżki dźwiękowej serialu jest Jack Antonoff — w serialu usłyszymy covery piosenek z początku do połowy XX wieku w wykonaniu między innymi Bleachers, Florence Welch, Lana Del Rey, Matty Healy (The 1975), Beabadoobee, Nick Cave i Perfume Genius.

Nowy styl (the New Look) Apple TV+ serial 2024

Producentem Nowego stylu są Apple Studios i DB-AK Productions. Kessler napisał scenariusz, wyreżyserował i jest producentem wykonawczym serialu wraz z Lorenzo di Bonaventurą i Markiem A. Bakerem.

Obejrzyj oficjalny zwiastun poniżej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+