Samsung pokazał Galaxy Ring i ma z nim duże plany

Samsung ma bardzo duże ambicje dotyczące przyszłości zdrowia w domu i skupia się wokół swojego nowego inteligentnego pierścienia Galaxy Ring.

Wizerunek pierścionka w kolorze platynowego srebra na neutralnym tle z czujnikami widocznymi wewnątrz obrączki
Wizerunek pierścionka w kolorze platynowego srebra na neutralnym tle z czujnikami widocznymi wewnątrz obrączki | fot Samsung

W zeszłym miesiącu na Galaxy Unpacked Samsung zaprezentował zupełnie nowe urządzenie do noszenia w nowej kategorii produktów, pokazując jedynie olśniewające wideo i nazwę: Galaxy Ring. Teraz firma pokazała rzeczywiste zdjęcia z urządzeniem i wiemy tylko tylr, że ma się pojawić w tym roku. Pierścień jest bardzo lekki i dostępny w trzech kolorach, choć Samsung podkreśla, że produkt końcowy może ulec zmianie. Samsunga ma jednak spore plany dotyczące tej nowej linii produktów, które postrzega nie tylko jako kolejne urządzenie do noszenia, ale jako część wizji firmy dotyczącej przyszłości wykrywania otoczenia.

Sprawdź też: Samsung Galaxy Ring niespodziewanie pojawił się w aplikacji Good Lock

Prototypy Galaxy Ring prezentowane były w trzech wersjach kolorystycznych: platynowo-srebrnej, ceramicznej czerni i złocie. Galaxy Ring jest lżejszy niż się wydaje i nie sprawia wrażenia tak masywnego. Ma lekko wklęsły kształt, a każdy kolor oferowany jest w rozmiarach od 5 do 13, co stanowi nieco szerszą niż zwykle gamę opcji, z rozmiarami oznaczonymi po wewnętrznej stronie pierścienia od S do XL.

Galaxy Ring dostarcza dane, które stanowią podstawę nowego rodzaju oceny gotowości w aplikacji Samsung Health. Wiceprezes ds. zdrowia cyfrowego w firmie Samsung, dr Hon Pak, nie powiedział konkretnie, jakie czujniki posiada pierścień Galaxy Ring, ale wspomniał o śledzeniu snu na podstawie wskaźników tętna, ruchu i oddechu. Dr Pak twierdzi, że partnerstwo Samsunga z firmą Natural Cycles (która już wprowadziła śledzenie okresu i płodności do serii zegarków Galaxy Watch) obejmie także pierścień, co stanie się bezpośrednią konkurencją dla pierścienia Oura. W Galaxy Ring rozmiar baterii jest nieznacznie większy niż w przypadku większych pierścieni, chociaż dr Pak nie jest w stanie podać żadnych dokładnych szacunków dotyczących żywotności baterii.

Galaxy Ring dostarcza dane, które stanowią podstawę nowego rodzaju oceny gotowości w aplikacji Samsung Health

Galaxy Ring pomoże w informowaniu o nowym wskaźniku, który Samsung wprowadzi w najbliższej przyszłości do aplikacji Health, zwanym My Vitality Score. Opiera się on na modelu z Uniwersytetu Georgia, który uwzględnia cztery czynniki: sen, aktywność, tętno spoczynkowe i zmienność tętna.

Vitality Score będzie także dostępny w zegarkach Samsung Galaxy Watch, a jeszcze w tym roku pojawi się najpierw w zegarku Watch 6, ale do działania będzie wymagał telefonu z serii Galaxy S24. Właściciele pierścieni będą mogli także określić swoje cele zdrowotne i otrzymywać powiązane aktualizacje i wskazówki w formie tzw. kart motywujących, które pojawią się również w aplikacji Galaxy Health jeszcze w tym roku.

Pierścień Samsung Galaxy na palcu osoby korzystającej z aplikacji Zdrowie firmy Samsung na telefonie.
Pierścień Samsung Galaxy na palcu osoby korzystającej z aplikacji Zdrowie firmy Samsung na telefonie | fot. Samsung

Podczas sesji, w której szczegółowo omawiano wizję Samsunga dotyczącą nowego urządzenia do noszenia, dr Pak określił ją jako krok naprzód w budowaniu większego ekosystemu wykrywania otoczenia — zapewniający „połączoną opiekę w domu”. Zamiast polegać na jednym urządzeniu, które musisz nosić wygodnie i pamiętać o ładowaniu, koncepcja wykrywania otoczenia polega na zbieraniu danych z wielu miejsc w celu niwelowania błędów. Twój pierścionek, Twój zegarek, kto wie, Twoja lodówka – wszystko ma działać w harmonii, by przypomnieć Ci, że ostatni raz jadłeś warzywo cztery dni temu i może dlatego czujesz się obrzydliwie.

Dr Pak opisuje to nieco bardziej wymownie, ale zasadniczo przewiduje holistyczny system, który wspiera indywidualne cele zdrowotne, a nie pojedynczy gadżet bombardujący użytkowników danymi bezkontekstowymi. Brzmi to całkowicie rozsądnie – nawet cudownie. Ale najpierw? Samsung musi wydać ten pierścień.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Samsung | The Verge