Ty też możesz zrobić takie radio internetowe z kasety magnetofonowej

Wprowadź nostalgiczny klimat kasety magnetofonowej do ery nowożytnej dzięki radiu internetowemu umieszczonemu w obudowie na taśmę.

Radio internetowe w obudowie kasety magnetofonowej (DIY)
Radio internetowe w obudowie kasety magnetofonowej (DIY)

W sieci znajdują się instrukcje dotyczące budowy takiego zestawu samodzielnie, w tym przezroczystego ekranu i plików do drukowania 3D powłoki kasety – wybór takiego radia internetowego zamiast FM zapewnia lepszy odbiór i możliwość ładowania własnych stacji. Jeśli tęsknisz za kasetami magnetofonowymi, dlaczego nie przenieść ich do epoki nowożytnej?

Zobacz też: Fiio CP13 ożywia walkmana Sony dzięki ładowaniu przez USB-C

Chociaż obecnie znacznie trudniej jest kupić odtwarzacz Sony Walkman, nadal można uchwycić istotę kaset magnetofonowych, nadając im klimat XXI wieku. jeden z internautów stworzył radio internetowe umieszczone w etui na taśmę i z eleganckim, przezroczystym ekranem. A co najważniejsze, twórca opublikował przewodnik, dzięki któremu każdy może stworzyć własne radyjko w kasecie

Wszystkie instrukcje dotyczące budowania tego niesamowitego zestawu można znaleźć w Instructables (za pośrednictwem Hackaday). Obejmują one łącza do wszystkich części potrzebnych do odtworzenia projektu w domu, w tym do niesamowitego przezroczystego ekranu. Twórca zamieścił także linki do plików STL powłoki kasety, dzięki czemu można je wydrukować w 3D. Gdy już będziesz mieć wszystkie części, przewodnik poprowadzi Cię przez kolejne etapy tworzenia własnego radia internetowego.

Płytka radia kasetowego umieszczona w obudowie |
Płytka radia kasetowego umieszczona w obudowie | fot. indoorgeek

Twórca zdecydował się na radio internetowe zamiast radia FM ze względu na to, jak trudno było uzyskać dobry odbiór za pomocą małej anteny. Po przejściu na radio internetowe zasięg jest ograniczony tylko do miejsc, w których można uzyskać sygnał Wi-Fi, co czyni go idealnym do słuchania w domu i wszędzie, gdzie masz dostęp dot sieci bezprzewodowej (wszędzie możesz też udostępnić hotspot W-Fi ze swojego smartfona).

Ponadto przejście na internetowe stacje radiowe oznacza, że możesz załadować do urządzenia dowolne stacje, których chcesz słuchać, zamiast polegać na lokalnych stacjach radiowych.

Mimo, że stworzył już imponujący gadżet, twórca już zastanawia się, jak go ulepszyć. Rozważa na przykład dodanie analizatora widma audio, który porusza się wraz z utworem. Jednak nawet jeśli nigdy nie uda mu się go wdrożyć, to radio jest nadal fantastycznym przedsięwzięciem dla każdego, kto jest zmęczony tworzeniem projektów za pomocą Raspberry Pi 5.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: XDA Developers