Apple testowało różne projekty zanim zdecydowało się na Dynamic Island w iPhonie

Oto przykłady wariantów poradzenia sobie wycięciem w iPhonie, które podobno były rozważane przez firmę Apple, zanim zastosowano Dynamic Island.

Testowe projekty wycięć w iPhonie przed Dynamic Island
Testowe projekty wycięć w iPhonie przed Dynamic Island | fot. Macrumors

Zanim Apple wprowadziło na rynek modele iPhone’a 14 Pro w 2022 roku, spekulowano, że w iPhone’ach 14 Pro i iPhone’ach 14 Pro Max wycięcie zostanie zastąpione podwójnymi pigułkami i wycięciami na dziurki. Dokładny projekt Dynamic Island krążył po sieci już w styczniu 2022 roku, osiem miesięcy przed wprowadzeniem tej funkcji przez Apple’a. Kiedy Apple pokazało Dynamic Island podczas wydarzenia w 2022 roku, początkową reakcją niektórych osób oglądających transmisję na żywo był podziw i podekscytowanie. Inni nie byli pod wrażeniem.

Zobacz też: Testowy prototyp iPhone’a 16 Pro ma wycięcie w kształcie dziurki zamiast Dynamic Island

Dzięki dostępności funkcji Dynamic Island (tzw. dynamicznej wyspy) we wszystkich czterech modelach iPhone’a 15 w tym roku więcej użytkowników iPhone’a niż kiedykolwiek wcześniej korzystało z tej funkcji.

Według informacji uzyskanych przez serwis MacRumors, przed podjęciem decyzji o ostatecznym rozmieszczeniu i możliwościach Dynamic Island, Apple rozważało inne warianty i formaty. Na podstawie otrzymanych informacji MacRumors stworzył rendery pokazujące, jak wyglądałyby pozostałe koncepcje, gdyby Apple zdecydował się na inny sposób zastąpienia znienawidzonego wycięcia (tzw. notcha).

Według doniesień Apple rozważało jeden z tych dwóch wyglądów Dynamic Island — zanim zdecydowano się na Dynamic Island, jakie znamy.

Testowe projekty wycięć w iPhonie przed Dynamic Island | fot. Macrumors
Testowe projekty wycięć w iPhonie przed Dynamic Island | fot. Macrumors

Jedną z alternatyw dla Dynamic Island byłoby umieszczenie pionowego ekranu po prawej stronie wyświetlacza, który pokazywałby niektóre ikony zwykle znajdujące się na pasku stanu w prawym górnym rogu ekranu. Na pasku wyświetlanoby godzinę, siłę sygnału komórkowego (niesławne paski), wskaźnik Wi-Fi, jasność wyświetlacza, głośność i wskaźnik żywotności baterii. Gdy ten ekran nie był używany, nie pojawiał się.

Inna możliwość, polegała na ukryciu wycięcia na dużym czarnym pasku stanu u góry ekranu. Czas jest wyświetlany po lewej stronie, a ikony paska stanu po prawej. Ponieważ telefon posiada panel OLED, uzyskanie czarnego koloru na ekranie wymaga wyłączenia odpowiednich pikseli, co również przełożyłoby się na wydłużenie czasu pracy baterii.

Kiedy Apple stworzyło Dynamic Island, pierwotnie zakrywała ona górną część ekranu, zakrywając prawie całą szerokość wyświetlacza. Apple zdecydowało jednak, że w razie potrzeby lepiej będzie zmienić rozmiar Dynamic Island. Firma rozważyła także inne możliwości Dynamic Island, w tym jedną wyświetlającą głośność telefonu, drugą wyświetlającą rząd skrótów systemowych i kolejną wykorzystującą nigdy wcześniej nie widziany układ dla trwających połączeń telefonicznych.

Duże zmiany w iPhonie od 2021 do 2025 roku, w tym iPhone 16 i iPhone 17
Duże zmiany w iPhonie od 2021 do 2025 roku, w tym iPhone 16 i iPhone 17

Według jednego z najdokładniejszych autorów przecieków, Rossa Younga z Display Supply Chain Consultants (DSCC), iPhone 17 Pro umieści przedni aparat iPhone’a i elementy Face ID pod wyświetlaczem. Może to oznaczać koniec Dynamic Island w modelach Pro. Modele inne niż Pro otrzymałyby tę zmianę najwcześniej za 3 lata w iPhonie 18.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors | PhoneArena