Testowy prototyp iPhone’a 16 Pro ma wycięcie w kształcie dziurki zamiast Dynamic Island

Seria iPhone’ów 15 jest dostępna na rynku od niecałych dwóch miesięcy, ale już są pogłoski na temat przyszłorocznej serii iPhone’ów 16.

Testowy prototyp iPhone'a 16 z wycięciem w kształcie dziurki
Testowy prototyp iPhone’a 16 z wycięciem w kształcie dziurki

Według informatora „X” i złoczyńcy Dragon Ball Z, Majina Bu (za pośrednictwem Wccftech), Apple testuje obecnie prototypową wersję modelu iPhone 16 Pro z wycięciem w kształcie dziurki zamiast dynamicznej wyspy (Dynamic Island), która zadebiutowała w zeszłym roku na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max, a w tym roku jest dostępna we wszystkich czterech modelach iPhone’a 15.

Wydawałoby się, że jest jeszcze za wcześnie na pożegnanie z dynamiczną wyspą. Według Rossa Younga, trafnego informatora i dyrektora generalnego Display Supply Chain Consultants (DSCC), wszystkie cztery modele iPhone’a 16 będą wyposażone w dynamiczną wyspę. Najważniejszą wiadomością w przyszłym roku będzie zwiększenie rozmiaru wyświetlaczy w modelach Pro z 6,1-calowego w iPhonie 15 Pro do 6,3-calowego w iPhonie 16 Pro. A 6,7-calowy wyświetlacz iPhone’a 15 Pro Max zostanie zwiększony do 6,9-cala w iPhone’ie 16 Pro Max.

Young przewiduje duże zmiany w wyglądzie iPhone’a dopiero w iPhonie 17 w 2025 roku, ponieważ spodziewa się, że w tym roku modele inne niż Pro będą odpowiadać rozmiarom ekranów modeli Pro. Tak więc dopiero za 2 lata iPhone 17 i iPhone 17 Pro będą miały wyświetlacze o przekątnej 6,3 cala, a iPhone 17 Plus i iPhone 17 Pro Max będą wyposażone w ekrany o przekątnej 6,9 cala. Young twierdzi, że w 2025 roku dynamiczną wyspę nadal zobaczymy w modelach innych niż Pro, a dodatkowo w tańszych telefonach po raz pierwszy zastosowany zostanie wyświetlacz ProMotion 120 Hz.

W 2025 roku seria iPhone’ów 17 Pro ma posiadać przeniesiony moduł Face ID pod wyświetlaczem z wycięciem w ekranie, podobnym do tego, który podobno jest obecnie testowany w prototypie iPhone’a 16 Pro. Jeśli chodzi o Dynamic Island, prognoza Younga nie wskazuje, aby funkcja pojawiła się w linii iPhone’a 17 Pro, więc zastanawiamy się, czy Apple już myśli o wymarciu tego elementu.

Ross Young prognozuje, jakie będą wyświetlacze linii iPhone’a 16 i iPhone’a 17 – prototyp iPhone’a 16 Pro jest testowany z wycięciem w kształcie dziurki zamiast Dynamic Island:

Prognozy Rossa Younga dotyczące wyświetlaczy linii iPhone'a 16 (2024) i iPhone'a 17 (2025)
Prognozy Rossa Younga dotyczące wyświetlaczy linii iPhone’a 16 (2024) i iPhone’a 17 (2025)

Biorąc pod uwagę emocje, jakie wywołała dynamiczna wyspa, gdy pojawiła się podczas premiery serii iPhone’a 14 w 2022 roku, rzeczywiste możliwości tej funkcji są rozczarowujące, chociaż nadal istnieje nadzieja, że Apple doda więcej funkcji w ramach wymiany wycięcia.

W swoim tweecie Majin Bu zwraca uwagę, że Apple nie zdecydowało jeszcze dokładnie, czy w przyszłorocznych modelach iPhone’a 16 Pro zastosuje wycięcie w kształcie dziurki. Mówi też, że o ile mu wiadomo, dynamiczna wyspa może powrócić na iPhone’a 16 Pro i iPhone’a 16 Pro Max. Pisząc o testowaniu dziurki w iPhonie 16 Pro, typer pisze: „Jednak powiedziałem tylko, że testują tę wersję, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że zostanie wypuszczona”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Phone Arena