Gra „Age of Empires Mobile” oficjalnie zapowiedziana na smartfony

Dostępna jest już wstępna rejestracja dla gry mobilnej Microsoftu pt. „Age of Empires Mobile” na urządzenia z systemami Android i iOS.

Age of Empires Mobile (key visual)

Microsoft ogłosił, że wyda kultową serię Age of Empires na smartfony. Gra otrzyma jeszcze otwartą wersję beta, a ostateczna wersja będzie gotowa przed końcem tego roku. Niedawno odkryto również, że Tencent planował wprowadzić Elden Ring na smartfony. Nie będzie to jednak jedyna niezwykle popularna seria na komputery PC, która trafi na platformę.

Sprawdź też: „Worms Armageddon” z dużą aktualizacją 21 lat po premierze!

Timi Studio przedstawiło plany przeniesienia kultowej serii Age of Empires na urządzenia mobilne. Niestety zwiastun rozgrywki Age of Empires Mobile nie ujawnia zbyt wiele z samej mechaniki, ale oficjalna strona internetowa i wykaz gier w Sklepie Play oraz App Store dają nam lepszy pogląd.

W Age of Empires Mobile na urządzenia mobilne będzie można grać jeszcze w 2024 roku, a otwarta wersja beta będzie udostępniona jeszcze przed premierą. Możesz zarejestrować wstępnie w sklepie Google Play i App Store (linki do sklepów na dole wpisu), aby otrzymać nagrody w grze. Więcej rejestracji wstępnych odblokowuje dodatkowe nagrody, takie jak zasoby w grze (drewno, złoto, kamień, miedź spożywcza i coś, co nazywa się Empire Coins), bohaterowie oraz przyspieszenie budowy/szkoleń/badań na godzinę.

Ekran z gry mobilnej „Age of Empires Mobile”
Ekran z gry mobilnej „Age of Empires Mobile”

Ostatnia część wskazuje, że Age of Empires Mobile będzie odbiegać od swoich odpowiedników na PC, narzucając sztucznie długi czas budowy/badań strukturom w grze. Biorąc pod uwagę, że jest to gra mobilna, mikrotransakcje są nieuniknione i można mieć tylko nadzieję, że Age of Empires nie pójdzie drogą Clash of Clans, bo trywializowałoby to legendarną markę.

Obejrzyj oficjalny zwiastun z fragmentem gameplaya z gry:

Zarejestruj się wstępnie w sklepach App Store i Google Play, aby otrzymać nagrody, gdy gra zostanie oficjalnie wydana:

Według informacji w sklepie App Store, oczekiwana data premiery gry to 19 sierpnia 2024 roku:

Strona gry „Age of Empires Mobile” (AoEM) w sklepie App Store z informacją o oczekiwanej dacie premiery
Strona gry „Age of Empires Mobile” (AoEM) w sklepie App Store z informacją o oczekiwanej dacie premiery

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Age of Empires Mobile | Notebookcheck