Co za piękna koncepcja iPhone’a 12 bez wycięcia!

Na nieoficjalnym filmie koncepcyjnym fani zaprezentowali swoje wyobrażenie iPhone’a 12 praktycznie bez ramek i notcha.

Nowy iPhone z 2020 roku – być może będzie to iPhone 12 – mógłby mieć stosunek ekranu do obudowy równy 99%, czyli praktycznie pozbawiony ramek! Nieoficjalna propozycja projektu  iPhone’a 12 zakłada, że przyszłoroczny model miałby ekran 505 pikseli na cal, częstotliwość odświeżania 120 Hz i jasność 900 nitów.

Projektant Pallav Raj wyobraził sobie iPhone’a na 2020 rok z wbudowanym w ekranie Face ID, czwartym obiektywem aparatu i konstrukcją opartą na iPhonie 5. Poniższe wideo znakomicie pokazuje te proponowane funkcje dla iPhone’a 12.

Przeczytaj także: Taki iPhone 12 Pro mógłby być przyszłorocznym hitem!

Jak bardzo możliwa jest ta koncepcja iPhone’a 12?

Filmy z koncepcjami są bardzo dobre, ale czasami bardzo mijają się z rzeczywistością, jednak Raj stworzył całkiem realistyczny projekt dla iPhone’a 12. Analityk Apple Ming-Chi Kuo powiedział w tym roku, że model z 2020 roku będzie miał „podobny projekt do iPhone’a 4”. Telefon w tej koncepcji został oparty na wyglądzie iPhonie 5, ale podobnie jak czwórka ma kwadratowe krawędzie, więc jest duża szansa, że ​​to wyobrażenie może być zbliżone to tego, co planuje Apple.

Jeśli chodzi o dodatkowy obiektyw aparatu, ConceptsiPhone twierdzi, że będzie to „system czterech kamer z nowymi czujnikami 16 MP i kamerą 3D Depth Camera”. Wiele źródeł wskazuje, że pojawi się także czujnik 3D!

Wideo zostało stworzone przez Pallava Raja dla ConceptsiPhone:

Niestety, Face ID na wyświetlaczu jest bardziej marzeniem, niż realną funkcją. Prawdopodobnie stanie się to kiedyś, ale na pewno nie w 2020 roku. Jak dotąd nie pojawiły się żadne informacje, że istnieje technologia, która by to umożliwiła – chyba, że Apple pracuje nad tym w podziemiach Campusu Apple’a. Wygląda jednak na to, że należy się spodziewać wycięcia (notcha) w iPhonie 12.

Być może jedynym błędem w filmie Raja jest pokazanie ikony LTE, bez wzmianki o obsłudze sieci 5G, chociaż prawie na pewno będzie to główna atrakcja w przyszłorocznym iPhonie.

Podobno Apple testuje iPhone’a bez notcha?

źródło: Cult of Mac