ZTE Libero Flip to taki Galaxy Z Flip w oszałamiająco niskiej cenie i z okrągłym ekranem

W Japonii właśnie pojawił się składany telefon z klapką, który kosztuje tylko 420 dolarów – a nawet 265 dolarów w promocji

ZTE Libero Flip

Składane telefony są ogólnie dosyć drogie, ale może to się wkrótce zmieni? W Japonii nowy ZTE Libero Flip będzie dostępny w sprzedaży za jedyne 420 dolarów – lub 265 dolarów w promocyjnej przedsprzedaży. To ułamek kwoty 1000 dolarów, jaką Samsung pobiera za najnowsze Galaxy Z Flip, i prawie tak niska, jak odnowione stare Flipy z wyprzedaży, które wciąż można znaleźć na Amazonie.

Przeczytaj też: Pokolenie Z i milenialsi podobno uwielbiają telefony z klapką

Dzięki chipowi Qualcomm Snapdragon z serii 7 ZTE Libero Flip nie jest telefonem z najwyższej półki, ale jego 6,9-calowy składany panel OLED o rozdzielczości 2790 x 1188 pikseli jest nieco większy niż Samsunga i może mieć nieco większą baterię 4310 mAh w porównaniu z 3700 mAh.

I chociaż telefon przypomina trochę klona Galaxy Z Flip, z tyłu ma intrygującą obudowę.

To okrągły ekran osłonowy o rozdzielczości 466 x 466 pikseli i średnicy 1,43 cala, którego firma używa głównie do widżetów i jako kamery do selfie:

Okrągły ekran z tyłu w ZTE Libero Flip
Okrągły ekran z tyłu (na klapce) w ZTE Libero Flip

Pierścień zawiera również 50-megapikselowy aparat główny, 2-megapikselową kamerę głębinową, a z przodu znajduje się 16-megapikselowy aparat do selfie. Smartfon działa pod kontrolą Androida 13, ma 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.2, a ładuje się z mocą do 33 W przez port USB-C.

ZTE wspomina tylko o IP42, więc nie będzie można z niego korzystać w basenie, co najwyżej podczas przelotnego deszczu, w porównaniu z wodoodpornością IPX8 Flip. Nadal trzeba jednak chronić oba urządzenia przed kurzem.

ZTE Libero Flip - funkcje

Nawiasem mówiąc, ZTE jest nieco wyższy, szerszy, grubszy i cięższy niż Z Flip 5. Oto pełna specyfikacja.

Ciekawe, ile minie zanim niedrogie składane urządzenia pojawią się poza Japonią. Nie zdziwiłbym się, gdyby ZTE było przecierającym szlaki producentem dla urządzeń składanych w tym przedziale cenowym — Samsung Display jest generalnie dostawcą tych ekranów, ale sprzedaje je wielu innym klientom poza Samsung Electronics.

Mobile World Congress Barcelona, największe na świecie targi mobilne, rozpoczyna się w przyszłym tygodniu. Jeśli Samsung ma w ofercie Z Flipa za 400–500 dolarów, jest duża szansa, że się tam pojawi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: ZTE | The Verge