Pokolenie Z i milenialsi podobno uwielbiają telefony z klapką

Telefony klasyczne, określane też jako „dumb phone” zyskują na popularności – młode pokolenie coraz mocniej chce ograniczyć czas spędzany przed ekranem smartfona.

Nokia 2660 Flip (Pop Pink)
Nokia 2660 Flip (Pop Pink)

Aż 49 milionów wyświetleń na TikToku zgromadziły materiały użytkowników z #bringbackflipphones, a Nokia 2660 Flip powraca 16 lat po premierze z nowym designem i w nowych kolorach Pop Pink i Lush Green Green. Miliony klasycznych telefonów Nokia sprzedawanych co miesiąc na całym świecie, świadczą, o tym, że konsumenci pragną powrotu do retrofonów.

Klasyczna pozycja w portfolio Nokia została dostosowana do wymagań obecnego użytkownika, ale nie straciła tego, co najważniejsze – stylu i funkcjonalności. Dodatkowo dostosowując się do oczekiwań przedstawicieli pokolenia Z i milenialsów, którzy coraz częściej wybierają tzw. „dumb phone”, po to by ograniczyć czas spędzany przed ekranem dbając o swój komfort psychiczny.

Konsumenci szukają cyfrowego detoksu i ten trend jest coraz większy. Według przeprowadzonych przez HMD Global, producenta telefonów Nokia, badań, udział telefonów z klapka w rynku podwoił się rok do roku (2021 vs 2022) i spodziewamy się dalszego wzrostu w 2023 roku, bo coraz więcej osób chce odpocząć od sieci i nawiązywać bliższe kontakty w realnym świecie.

Po raz pierwszy Nokia 2660 Flip pojawiła się na rynku w 2007 roku, a pierwszy telefon Nokia z klapką to rok 1998. 25 lat po tej premierze  klienci chcą ograniczyć czas spędzany przed ekranem i ponownie spędzać czas ze znajomymi bez przerywników w postaci powiadomień ze smartfona.

Zupełnie nowa Nokia 2660 Flip ma estetyczną i trwałą konstrukcję z klapką, którą po zakończeniu używania można efektownie zamknąć. Oprócz tego 2660 Flip posiada aparat, którym zrobimy zdjęcia typu lo-fi, baterię trzymającą przez kilka dni i oczywiście pozwala na odbieranie połączeń i SMS-ów, doskonałe funkcje do detoks od internetu. 

No i nie zapomniano też o klasycznej grze w węża!

Telefon komórkowy z klapką Nokia 2660 Flip w odświeżonej formie w kolorze Pink Pop
Telefon komórkowy z klapką Nokia 2660 Flip w odświeżonej formie w kolorze Pink Pop

Nokia 2660 Flip „Pop Pink” jest już w sprzedaży, a „Lush green” będzie dostępny wkrótce.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nokia