Signal wprowadza obsługę nazw użytkowników zamiast numerów telefonu

Signal wprowadza nazwy użytkowników na swoją platformę – ta opcjonalna funkcja umożliwia łączenie się z innymi bez ujawniania numeru telefonu, co zwiększa prywatność w aplikacji.

Nazwy użytkowników w aplikacji Signal
Nazwy użytkowników w aplikacji Signal

Jak ogłoszono na oficjalnym blogu Signala, użytkownicy będą mogli przejść do swoich ustawień i wybrać „Profil”, aby utworzyć swoją unikalną nazwę użytkownika. Aplikacja umożliwi następnie użytkownikom udostępnianie nazwy użytkownika poprzez wygenerowanie kodu QR lub łącza. Alternatywnie użytkownicy mogą się połączyć, wpisując swoją nazwę użytkownika w nowym pasku czatu.

Tradycyjnie Signal wymagał użycia numeru telefonu, aby zarejestrować konto i korzystać z jego funkcji. Oznaczało to konieczność ujawnienia swojego numeru telefonu innym osobom, z którymi wymieniałeś wiadomości. Chociaż aplikacja nadal będzie wymagała numeru telefonu do utworzenia konta, teraz będziesz mieć możliwość jego ochrony i zamiast tego użyje nazwy użytkownika jako aliasu.

Signal wprowadza także inne funkcje bezpieczeństwa, takie jak możliwość ograniczenia tego, kto może Cię znaleźć przy użyciu Twojego numeru telefonu. Oznacza to, że możesz uniemożliwić innym wysyłanie wiadomości i dzwonienie do Ciebie w Signalu, nawet jeśli znają Twój numer telefonu i wiedzą, że masz konto. Ponadto aplikacja domyślnie ukryje Twój numer telefonu, jeśli użytkownicy nie mają go jeszcze na swojej liście kontaktów. Możesz zmienić to ustawienie w obszarze PrywatnośćNumer telefonuKto może zobaczyć mój numer.

Signal: ukrywanie numeru telefonu
Signal: ukrywanie numeru telefonu

Te funkcje skupiające się na prywatności zostały wprowadzone po tym, jak Signal zaczął testować nazwy użytkowników jesienią ubiegłego roku. Jeśli zdecydujesz się na utworzenie nazwy użytkownika, nie będzie ona widoczna na stronie szczegółów Twojego profilu ani na czatach, chyba że ją udostępnisz. Jak wyjaśnia Randall Sarafa, dyrektor ds. produktu w Signalu: „Ktoś będzie musiał znać Twoją dokładną unikalną nazwę użytkownika, aby rozpocząć z Tobą czat w Signalu”.

Signal: wyszukiwanie po numerze telefonu
Signal: wyszukiwanie po numerze telefonu

Chociaż te funkcje zwiększają prywatność, Signal jest świadomy możliwości podszywania się i kładzie nacisk na funkcje bezpieczeństwa, takie jak porównywanie numerów bezpieczeństwa w celu weryfikacji. Obecnie te funkcje są dostępne tylko w wersji beta aplikacji, ale za kilka tygodni zostaną udostępnione wszystkim. Teraz czas na ruch WhatsAppa!

Aplikację Signal możesz pobrać bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Signal | PhoneArena