Nazwy użytkowników pojawią się w Kanałach WhatsAppa

Możliwość ustawienia nazwy użytkownika w Kanałach WhatsAppa ułatwi rozpoznawalność kanałów i dzieleniem się linkami do nich.

Nazwy użytkowników Kanałów WhatsApp
Nazwy użytkowników Kanałów WhatsApp

Mamy początek tygodnia i w WhatsAppie dzieje się coś nowego: wkrótce użytkownicy będą mogli ustawić nazwy użytkowników dla kanałów w popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości. Plany WhatsApp wychodzą na jaw zaledwie kilka dni po tym, jak inna aplikacja do przesyłania wiadomości – Signal – ogłosiła, że testuje publiczne nazwy użytkowników dla osób fizycznych. Używanie nazw użytkowników zamiast numerów telefonów jest krokiem w kierunku zwiększenia anonimowości.

Zobacz też: Kanały na WhatsAppie dostępne są już w Polsce

Ostatni raz słyszeliśmy o możliwości wprowadzenia funkcji nazw użytkowników WhatsAppa zamiast numerów telefonów w maju tego roku. Wtedy krążyła plotka, że WhatsApp mógłby umożliwić ustawianie nazwy użytkowników i w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo — nie musieliby oni już ujawniać swojego numeru telefonu innym kontaktom w WhatsAppie.

Pół roku później sytuacja nieco się zmieniła. Na stronie WABetaInfo znajduje się informacja, że WhatsApp (jest to wersja beta dla Androida w wersji 2.23.24.17) nie będzie póki co obsługiwał nazw użytkowników profili indywidualnych (na razie ta funkcja jest wciąż rozwijana, ale zaplanowana na później), ale doda możliwość ustawiania nazwy użytkowników w Kanałach, które poprzedzane będą znakiem „@”.

Ta funkcja jest w fazie rozwoju, więc nie jest gotowa dla testerów wersji beta, ale możesz rzucić jej okiem, ponieważ serwis WABetaInfo udostępnił podgląd.

Możliwość ustawienia nazwy użytkowników Kanałów WhatsAppa (w wersji aplikacji beta 2.23.24.17 na Android)
Możliwość ustawienia nazwy użytkowników Kanałów WhatsAppa (w wersji aplikacji beta 2.23.24.17 na Android) | fot. WABetaInfo

„Wierzymy, że ta funkcja zapewnia istotne korzyści w zakresie komfortu korzystania z funkcji WhatsAppa. Użytkownicy będą mogli bardziej spójnie udostępniać informacje o kanałach, używając nazw użytkowników, ponieważ ostatecznie wyeliminuje to potrzebę udostępniania skomplikowanych linków do Kanałów. Ponadto Kanały mogą być bardziej rozpoznawalne dzięki unikalnej nazwie użytkownika. Uważamy, że jest to szczególnie korzystne dla każdego, kto chce zbudować odrębną tożsamość i zapewnić łatwy dostęp do swojego kanału” – informuje zespół WABetaInfo.

Reklamy nie będą się pojawiać w skrzynce odbiorczej WhatsAppa

WhatsApp po raz kolejny zapewnił użytkowników, że nie zobaczą reklam w tej niezwykle popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości – przynajmniej nie w sekcji skrzynki odbiorczej czatów. W wywiadzie dla brazylijskich mediów szef WhatsAppa Will Cathcart opowiedział o przyszłości aplikacji i o tym, w jaki sposób Meta, która przejęła WhatsAppa, zarabia dzięki darmowej aplikacji WhatsApp.

Zapytany o wyświetlanie reklam w aplikacji Cathcart podkreślił, że firma „nie będzie umieszczać reklam w skrzynce odbiorczej ani na czatach”.

„Nie uważamy, aby to był właściwy model. Ludzie, gdy otwierają skrzynkę odbiorczą, nie chcą widzieć reklam” – powiedział. Dyrektor nie wyklucza jednak pomysłu wyświetlania reklam przez WhatsAppa w innych częściach aplikacji.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Phone Arena