Apple twierdzi, że bateria iPhone’a 15 jest trwalsza, niż początkowo sądzono

Apple zaktualizowało swoje oczekiwania dotyczące żywotności baterii iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro, twierdząc, że zapewni ona dwukrotnie większą liczbę cykli ładowania niż wcześniej przewidywano.

Stan naładowania baterii iPhone'a

Pojemność baterii zawsze była problemem dla użytkowników iPhone’a, a niektórzy narzekali, że bateria ich smartfona nie utrzymuje tak wysokiego poziomu naładowania baterii, jak by się spodziewali. Chociaż Apple już wcześniej określało swoje oczekiwania co do tego, jak długo powinna wytrzymać bateria, teraz podwoił swoje twierdzenia.

Przeczytaj też: Rewolucyjna bateria Apple’a ma się pojawić w 2025 roku

Apple twierdzi, że baterie iPhone’ów są zaprojektowane tak, aby utrzymać do 80% ich pierwotnej pojemności po 500 pełnych cyklach ładowania, czyli od 0% do 100%.. Teraz Apple potwierdziło serwisowi 9to5Mac, że liczba cykli, przez które iPhone 15 i iPhone 15 Pro są w stanie utrzymać 80% naładowania, wynosi 1000 pełnych cykli ładowania.

Zmiana żywotności baterii zależy od tego, czy iPhone jest używany w pewnych typowych przypadkach. Dzięki różnym ulepszeniom komponentów i różnym systemom zarządzania energią umożliwiło tofirmie weryfikację liczby cykli.

Dotyczy to również tylko generacji modeli iPhone’a 15, przy czym wcześniejsze wersje nadal miały wytrzymałość 500 cykli. Apple twierdzi, że starsze modele są sprawdzane, czy punkty danych cyklu ładowania są nadal prawidłowe.

Wraz z premierą iPhone’a 15 firma Apple wprowadziła nowe mechanizmy kontroli stanu baterii pod systemem iOS 17, w tym opcję, aby nigdy nie ładować baterii powyżej 80%. Logika jest taka, że ładowanie od 0% do 80% jest stosunkowo wydajne, ale ostatnie 20% zużywa więcej energii i wytwarza więcej ciepła, co może powodować zużycie akumulatora.

Użytkownicy iPhone’a 15 mogą sprawdzić liczbę cykli swojego urządzenia, otwierając Ustawienia, następnie wybierając Bateria, a następnie Kondycja baterii.

Jest prawdopodobne, że Apple zachowa wyższą liczbę cykli w przyszłych wydaniach iPhone’a, ale technologia, z której będzie korzystał, może jeszcze ulec zmianie. Jedna z plotek głosi, że Apple użyje grafenu, aby zapobiec problemom z przegrzaniem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9To5Mac | AppleInsider