Snapchat wkrótce umożliwi Ci edycję wysłanej wiadomości

Snapchat dodaje nowe funkcje, w tym edycję już wysłanych, nieprzeczytanych wiadomości, nową funkcję przypomnień AI, reakcje emoji i wiele innych.

Nowości w aplikacji Snapchat (maj 2024)

Snap wprowadza mnóstwo nowych funkcji w Snapchacie, w tym możliwość edytowania już wysłanych wiadomości, co pozwala na poprawienie literówki typu lub innych żenujących błędów. Snapchat otrzymuje także reakcje emoji, reakcje na mapy i nową funkcję przypomnień wspomaganą przez sztuczną inteligencję (AI).

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Snapchat pozwala teraz generować snapy za pomocą AI

Funkcja edycji wiadomości działa przez określony czas: możesz zmienić wiadomość w ciągu pięciu minut od wysłania – i tylko wtedy, gdy odbiorca jeszcze jej nie otworzył i nie przeczytał. Snap twierdzi, że ta funkcja będzie najpierw udostępniona dla abonentów Snapchat Plus – decyzja ta podobna jest do podejścia na Twitterze Elona Muska (obecnie X Premium), którą uruchomiono ponad rok temu.

Edycja wiadomości po wysłaniu to dynamicznie rozwijająca się funkcja dostępna w aplikacjach do przesyłania wiadomości, a w usługach firmy Meta: Messenger, Instagram i WhatsApp pojawiła się w zeszłym roku. Apple dodało taką możliwość także w iMessage pod systemem iOS 16, a wkrótce pewnie wprowadzi ją również Google.

Edycja wiadomości w Snapchacie
Edycja wiadomości w Snapchacie

Snapchat otrzyma także nowe funkcje sztucznej inteligencji, które będą współpracować z chatbotem My AI opartym na OpenAI, który Snap dodał w zeszłym roku. Możesz poprosić My AI o zapamiętanie ważnych terminów, a ona uruchomi odliczanie, dzięki czemu nie zapomnisz o zbliżających się wydarzeniach.

Przypomnienie My AI w aplikacji Snapchat
Przypomnienie My AI w aplikacji Snapchat

Ponadto Snap umożliwi generowanie niestandardowych ubrań dla Bitmoji za pomocą sztucznej inteligencji, a Lenses AI pozwolą stworzyć wersję siebie w stylu Polaroida z lat 90. – po prostu udostępniając selfie.

Jeśli Bitmoji to nie Twoja bajka, Snapchat pozwoli Ci teraz wysyłać zwykłe reakcje emoji na wiadomości. A jeśli to dla Ciebie za mało, możesz teraz wysłać reakcję do znajomych, którzy udostępniają Snapowi swoją lokalizację, gdy będziesz ich mijać w drodze do pracy lub gdy dotrą do pracy.

Bitmoji AI Fashion Snapchat
Bitmoji AI Fashion Snapchat

Nowe funkcje Snapchata są już dostępne, a edytowalne wiadomości dla subskrybentów Snapchat Plus „będą dostępne wkrótce”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Snap | The Verge