„Czas krwawego księżyca” za tydzień na Apple TV+

Dramat kryminalny Martina Scorsese będzie wreszcie dostępny do transmisji strumieniowej kilka miesięcy po premierze kinowej.

 Czas krwawego księżyca od 12 stycznia 2024 roku w Apple TV+

Film Czas krwawego księżyca (tyt. oryg. Killers of the Flower Moon) miał swoją premierę kinową w październiku 2023 roku, a cyfrowo zadebiutował w grudniu w ramach współpracy Apple z Paramount.. Teraz będzie można go oglądać w serwisie streamingowym Apple TV Plus od 12 stycznia 2024 roku.

Czas krwawego księżyca Scorsese (na podstawie powieści Davida Granna) to trzy i półgodzinny epos opowiadający o serii morderstw ludu Osagów w Oklahomie w latach dwudziestych XX wieku po odkryciu ropy naftowej na ziemiach plemiennych. W filmie występują Lily Gladstone, Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons, Brendan Fraser i Robert De Niro — film zebrał falę pozytywnych recenzji zarówno od krytyków, jak i widzów.

Harmonogram premiery kinowej Czasu krwawego księżyca wpisuje się w rosnący trend. Podobną drogą podążają inne projekty Apple’a, w tym Napoleon (premiera w kinach 22 listopada) i nadchodzący Argylle, który trafi do kin 2 lutego br.

Tymczasem inne konkurencyjne firmy zajmujące się streamingiem również eksperymentują z taką ściężką. Disney ogłosił, że na przykład Turning Red, Soul i Luca – trzy filmy, których premiera odbyła się w Disney Plus podczas pandemii COVID-19 – będą teraz wyświetlane w kinach w 2024 roku. Netflix podobnie zmienił sytuację w zeszłym roku, kiedy wypuścił Glass Onion: A Knives Out Mystery w kinach, zanim dodał go do platformy streamingowej Netflix.

Film będzie można oglądać online na VoD od 12 stycznia 2024 roku na Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ | The Verge