Smart taśma LED ORMANÄS już w sklepie IKEA

Inteligentna listwa oświetleniowa LED o nazwie ORMANÄS (4 m) wprowadzana jest do sklepów IKEA w większej liczbie krajów.

Smart taśma/listwa LED ORMANÄS już w sklepie IKEA

Sieć sklepów IKEA wprowadza nową listwę oświetleniową LED ORMANÄS do większej liczby krajów europejskich, w tym do Polski, Wielkiej Brytanii, Francji i Szwecji. Gadżet wprowadzony na rynek w zeszłym roku, oferuje przyciemniane białe i kolorowe oświetlenie. Ponadto taśma świetlna z samoprzylepnym tyłem jest kompatybilna z różnymi ekosystemami inteligentnego domu.

Sprawdź też: IKEA Home smart obsługuje teraz wiele bramek DIRIGERA

Nazwana w polskim sklepie IKEA jako „ORMANÄS Listwa oświetleniowa LED, smart bezprzewodowy przyciemniany/barwne i białe spektrum, 4 m” jest teraz dostępna także w większej liczbie krajów. Produkt inteligentnego domu został wprowadzony na rynek w listopadzie, ale był wtedy dostępny tylko w Holandii. Teraz urządzenie mogą kupić klienci w innych krajach europejskich.

Listwę oświetleniową LED ORMANÄS można przyciemniać — dostępne są opcje oświetlenia białego i kolorowego. Maksymalna jasność wynosi 640 lumenów, a maksymalna temperatura barwowa to 2700K. Urządzeniem można sterować bezprzewodowo za pomocą pilota STRYBAR lub aplikacji IKEA Home Smart, Amazon Alexa, Apple Home i Google Home w przypadku korzystania z bramki DIRIGERA.

Posiadacze bramki TRÅDFRI nie mają niestety możliwości sparowania tego gadżetu ze swoim inteligentnym domem, a szkoda. Do taśmy oświetleniowej dołączony jest sterownik, który można podłączyć do gniazdka zasilania, a pilot sprzedawany jest oddzielnie.

Taśma LED ma długość 4 m (~13 stóp) i można ją przyciąć nożyczkami na mniejszą długość. Dzięki szerokości 12 mm (~0,5 cala) i grubości 3 mm (~0,1 cala) produkt może ozdobić wiele miejsc w domu, a giętki materiał pozwala z łatwością dopasować go do narożników. Listwę oświetleniową można szybko przymocować dzięki taśmie samoprzylepnej 3M, a według Ikei diody LED powinny wytrzymać około 25.000 godzin świecenia.

Smart taśma/listwa LED ORMANÄS już w sklepie IKEA

Listwę oświetleniową LED IKEA ORMANÄS można kupić za 129 zł w Polsce, 30 funtów w Wielkiej Brytanii, 24,99 euro we Francji, 34,99 euro w Hiszpanii, 399 SEK w Szwecji i 29,99 euro w Holandii. Nie wiadomo, czy i kiedy produkt zostanie wprowadzony do innych krajów.

Smart taśma/listwa LED ORMANÄS już w sklepie IKEA

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA | NotebookCheck