Epicki film „Napoleon” Ridleya Scotta w kinach już w listopadzie

Epopeja z Joaquinem Phoenixem w roli francuskiego cesarza Napoleona Bonaparte będzie miała swoją premierę w kinach tej jesieni, później pojawi się w serwisie streamingowym Apple TV+.

Zapowiedź premiery kinowej filmu „Napoleon” Ridleya Scotta i Apple TV+ (jesień 2023 roku) - kadr z filmu
Zapowiedź premiery kinowej filmu „Napoleon” Ridleya Scotta i Apple TV+ (jesień 2023 roku) – kadr z filmu

Film Napoleon opowie historię bezwzględnego dojścia Napoleona do władzy i jego obsesyjnej miłości do żony, cesarzowej Józefiny. Oczywiście Ridley Scott i Apple TV+ pracują nad Napoleonem od lat, ale pierwszy raz podano datę premiery: środa 22 listopada 2023 roku. Z myślą o tych, którzy wyszli z lekcji historii tylko z niejasnymi wspomnieniami Francuza w śmiesznej czapce i niskim wzroście, film przedstawia „jego szybką, bezwzględną drogę do roli cesarza, widzianą przez pryzmat uzależniających i często niestabilnych relacji z żoną i jego jedyną prawdziwą miłością – Josephiną (Vanessa Kirby)”.

Przeczytaj także: „Blade Runner 2099” – powstanie nowy serial Ridleya Scotta

Francuski cesarz podbił znaczną część Europy, a film serwisu Apple TV+ będzie pokazywał rekonstrukcje „słynnych bitew Napoleona, nieustępliwą ambicję i zdumiewający umysł strategiczny jako niezwykłego dowódcy wojskowego i wizjonera wojennego”.

Film wyreżyserował Ridley Scott, który ma za sobą długą karierę, w tym wyreżyserował Blade Runnera, Thelmę i Louise, Gladiatora, Marsjanina i wiele innych. Ridley Scott wyreżyserował także dla Apple’a kultową reklamę Macintosha zatytułowaną „1984”. Joaquin Phoenix, który zagra tytułowego bohatera, zagrał także w takich filmach jak Joker, Her i nie tylko.

Premiera filmu nastąpi późną jesienią 2023 roku, a dystrybucją zajmie się studio Sony Pictures. Dopiero później film będzie dostępny w serwisie streamingowym Apple TV+. Data premiery dodania do streamingu nie została jednka jeszcze ogłoszona.

To jedna z kilku produkcji Apple’a, które trafią na duży ekran w nadchodzących miesiącach, w tym Killers of the Flower Moon Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Firma podobno inwestuje również 1 miliard dolarów w produkcję większej liczby filmów kinowych.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ Press | Cult of MAc