Moondrop zapowiada MIAD 01 – swój pierwszy smartfon HiFi

Specjalizująca się w urządzeniach audio marka Moondrop zapowiedziała, że wyda swój pierwszy smartfon HiFi o nazwie MIAD 01.

Zapowiedź: Smartfon MIAD 01 od Moondrop (5G HiFi Mobile Audio Device)
MIAD 01 od Moondrop (5G HiFi Mobile Audio Device) – zapowiedź nowego smartfona audio

Marka Moondrop jest bardzo dobrze znana audiofilom, dzięki swojej szerokiej gamie wysokiej klasy urządzeniom audio i słuchawkom dostarczającym dźwięk Hi-Res. Teraz wszystko wskazuje na to, że firma zamierza również wejść na rynek smartfonów, wypuszczając telefon HiFi. To dobra wiadomość dla osób ceniących sobie dobrej jakości dźwięk, którzy mają ograniczony wybór przy zakupie nowego telefonu z dźwiękiem HiFi.

Zobacz też: Sonos TV z patentem na lepszy streaming?

Większość audiofilów korzysta z przenośnych wzmacniaczy i przetworników cyfrowo-analogowych, aby cieszyć się dźwiękiem o wysokiej jakości ze swoich smartfonów. Obecnie na rynku są już dostępne telefony z obsługą Hi-Res lub dźwięku bezstratnego – należą do nich Sony Xperia 1V, Google Pixel 8 i seria Asus ROG Phone 8. Wygląda jednak na to, że wkrótce w tym segmencie pojawi się nowy konkurent, pierwszy smartfon HiFi od Moondrop.

Firma ma w swoim portfolio nawet klucze sprzętowych USB, których celem jest oferowanie dźwięku HiFi, a jak sugeruje najnowsza zapowiedź, Moondrop wkrótce wejdzie na rynek smartfonów wraz z wypuszczeniem „mobilnego urządzenia audio 5G HiFi”.

Nie ma zbyt wielu szczegółów na temat nowego smartfona HiFi, ale oficjalna witryna marki sugeruje, że urządzenie mogłoby nosić nazwę MIAD 01. Teaser wskazuje również na kwadratową konstrukcję, taką jak w przypadku Sony Xperia 1V z przyciskami głośności i zasilania po lewej stronie smartfona.

Choć można argumentować, że Moondrop MIAD 01 może być konkurentem Sony Walkman lub innych przenośnych urządzeń audio Hi-Res, zapowiedź znajduje się w sekcji „Telefon” na oficjalnej stronie internetowej. Nie ma też żadnej wzmianki o dacie premiery. W lakonicznej zapowiedzi znajduje się jedynie informacja „Odkryj integrację sztuki i wiedzy” wraz z tekstem „Już wkrótce”.

Jeśli chodzi o spekulacje, ponieważ jest to telefon HiFi, urządzenie prawdopodobnie będzie wyposażone w gniazdo słuchawkowe z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym Hi-Res. Może także zawierać wysokiej klasy kodeki bezprzewodowe, takie jak Sony LDAC, LHDC oraz aptX Lossless. Żadne z nich nie zostało jednak potwierdzone, ponieważ marka nie podała jeszcze szczegółów na temat smartfona.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Moondrop | NotebookCheck | WhatHiFi