Sugar Cube Jelly zamienia tego malucha w minikonsolkę

Dzięki etui Sugar Cube Jelly najmniejszy smartfon na świecie Jelly Star zmienia się w uroczą przenośną konsolę do gier.

Sugar Cubes Jelly

Smartfony do gier to już norma w świecie mobilnym, ale pomimo ich reklamowanych lub rzeczywistych możliwości do grania, często brakuje im niezbędnych elementów sterujących, które stawiałyby je na równi z konsolami. I odwrotnie, większość tych smartfonów do gier ma konstrukcję, która sprawia, że są nieco mniej odpowiednie w różnych środowiskach ze względu na jaskrawe oświetlenie RGB.

Złoty środek pomiędzy tymi dwiema skrajnościami polegałby na uderzeniu w niektóre kontrolery w telefonach premium, skutecznych, ale obecnie również trochę zbyt przyziemnych. Jednak ta dość nietypowa obudowa na telefon próbuje dodać nowe wrażenia z gier mobilnych, wprowadzając nie tylko nietypowy projekt kontrolera, ale także czyniąc go ekskluzywnym dla jednego z najdziwniejszych i najładniejszych smartfonów na rynku.

Unihertz Jelly Star nie jest oczywiście typowym smartfonem. Dzięki rozmiarowi nie większemu niż karta kredytowa to maleńkie urządzenie jest reklamowane jako najmniejszy na świecie smartfon z Androidem 13, a jest to tytuł, którego prawdopodobnie i tak nikt nie będzie próbował mu wydrzeć. Z 3-calowym ekranem, przezroczystym kolorowym tyłem i całkiem rozsądnymi specyfikacjami jak na swój rozmiar, Jelly Star jest prawdopodobnie także najsłodszym smartfonem na świecie.

Chiński producent akcesoriów o nazwie Sugar Cubes wykorzystuje ten urok i przekształca go w coś, co nawet gracze uznają za pociągające. Zamiast po prostu podłączać kontrolery, które byłyby gigantyczne w porównaniu do Jelly Star, zamiast tego wystarczy włożyć malutki telefon do dużej, pudełkowatej obudowy, która przekształci go w dość nietypowy handheld do gier, bardziej przypominający urządzenia „Game & Watch”. Nawet same elementy sterujące znajdują się w niestandardowych lokalizacjach, mimo że zawierają większość standardowych przycisków, w tym joystick.

Unihertz Jelly Star

Wydaje się, że istnieją dwa projekty Sugar Cube Jelly. Na jednym z nich znajduje się Unihertz Jelly Star leżący poziomo i blisko góry, co nadaje urządzeniu wygląd bardziej przypominający Game Boya, choć jest niski. W drugim telefon stoi pionowo pośrodku, otoczony dwoma zestawami elementów sterujących, co w pewnym stopniu przypomina Nintendo Switch.

Szczegóły dotyczące sposobu wkładania małego telefonu do etui są nadal niejasne, choć wydaje się, że pionowa konstrukcja pozwoli po prostu wsunąć Jelly Star do obudowy z boku, a jeden z kontrolerów będzie się otwierał jak klapka.

Sugar Cubes Jelly

Niekonwencjonalny i przyciągający wzrok design Sugar Cube jellysprawia, że idealnie nadaje się do pakowania markowych towarów, odpowiednio dopasowując kolory i naklejki. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy produkt ten faktycznie trafi na rynek ani czy w ogóle zostanie udostępniony poza Chinami. Nawet wtedy Unihertz Jelly Star nie emanuje mocą, więc chociaż możesz wygodnie uruchamiać niektóre gry retro za pomocą emulacji, zapomnij o chwaleniu się swoim dziwnym urządzeniem podczas gry w bardziej wymagające tytuły…

Sugar Cubes Jelly

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Sugar Cubes (via Retro Dodo)