Nowy zwiastun „A Quiet Place: Day One” jest pełen dźwięku i wściekłości

Nowy zwiastun prequelu Ciche miejsce w reżyserii Michaela Sarnoskiego z Lupitą Nyong’o w roli głównej zabiera nas w podróż w czasie do dnia śmierci.

A Quiet Place: Day One (kadr z filmu, 2024)

Można śmiało powiedzieć, że dwie poprzednie części filmów z serii Ciche miejsce wytwórni Paramount naprawdę sprawdziły, i chociaż z biegiem czasu nowość ich głównego założenia osłabła, nowy zwiastun nadchodzącego prequelu A Quiet Place: Day One (w wolnym tłumaczeniu Ciche miejsce: Dzień pierwszy) wygląda całkiem obiecująco.

Po obejrzeniu dwóch filmów opowiadających historię rodziny Abbottów, która przetrwała po nagłym przybyciu kosmitów polujących za pomocą niezwykle wrażliwego słuchu, A Quiet Place: Day One opowiada historie kobiety o imieniu Sam (Lupita Nyong’o) tego sądnego dnia, gdy stworzenia pojawiły się na Ziemi. W nowym zwiastunie filmu Sam wydaje się być jedną z milionów Nowojorczyków, którzy nie mają pojęcia, co myśleć, gdy pewnego popołudnia podnoszą głowę i widzą spadające z nieba masywne, ogniste obiekty.

Siła uderzeń i spowodowanych eksplozji jest więcej niż wystarczająca, aby większość ludzi wokół Sam wpadła w straszliwą panikę. Ale to hałas krzyków sprawia, że dziwne, szybkie obce istoty zaczynają rozdzierać ludzi z przerażającą łatwością i tylko dlatego, że Sam jest uwięziona pod zawalającym się autobusem, nie zostaje rozerwana na kawałki.

Ponieważ jest to prequel, którego akcja rozgrywa się, zanim ludzkość nauczyła się walczyć z najeźdźcami, „Ciche miejsce: Dzień pierwszy” wydaje się przypominać prosty horror science-fiction, w którym Sam i jej sojusznicy Eric (Joseph Quinn) oraz Man on the Island (Djimon Hounsou) muszą na bieżąco rozwiązywać problemy.

Ujęcie w zwiastunie przedstawiające zniszczenie Mostu Brooklyńskiego sprawia wrażenie, że Sam i jej przyjaciele mogą nie przeżyć. Jednak w związku z zapowiedzianą czwartą częścią filmów z serii „Ciche miejsce” w przygotowaniu, „Dzień pierwszy” może z powodzeniem przedstawić nam kilka kluczowych postaci, które zobaczymy w przyszłości.

Trzecia część A Quiet Place: Day One wejdzie do kin 28 czerwca 2024 roku. POnizej możesz obejrzeć najnowszy trailer:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródła: Paramount | The Verge