Aplikacje Apple Music, Apple TV i Urządzenia Apple dostępne pod Windowsem

W sklepie z aplikacjami Microsoft Store dostępne są już samodzielne aplikacje Apple Music, Apple TV i Urządzenia Apple dla systemu Windows.

Apple Apple'a dla komputerów z systemem Windows w sklepie Microsoft Store
Apple Apple’a dla komputerów z systemem Windows w sklepie Microsoft Store

Niezależne aplikacje Apple Music, Apple TV i Urządzenia Apple dla komputerów z systemem Windows wyszły z fazy wersji zapoznawczej i można ich bezpiecznie używać na komputerach PC zamiast w programu iTunes. Wersje zapoznawcze samodzielnych aplikacji Muzyka, TV i Urządzenia dla systemu Windows pojawiły się w styczniu 2023 roku. Wcześniej użytkownicy systemu Windows korzystali z usługi Apple Music i synchronizowali swoje urządzenia za pośrednictwem iTunes. Przeglądarka internetowa była do tej pory jedynym sposobem oglądania filmów i serialu z Apple TV+ pod systemem Windows.

Zobacz także: iTunes Store po 20 latach już nie jest pierwszym wyborem

Natywne aplikacje zapewniają właścicielom komputerów PC znacznie bardziej dopracowane doświadczenia podczas korzystania z subskrypcji Apple Music, strumieniowego przesyłania filmów Apple Originals i innych filmów objętych subskrypcją oraz zarządzania urządzeniami – a wszystko to bez iTunesa.

Jeśli chodzi o komputery Mac, w 2019 roku Apple podzielił iTunes na samodzielne aplikacje do muzyki, telewizji i podcastów. Teraz te same aplikacje są dostępne pod systemem Windows, co odpowiada strategii firmy Apple dotyczącej aplikacji multimedialnych na iPhone’ach i iPadach.

iTunes dla komputerów Mac został wycofany wraz z uruchomieniem systemu macOS Catalina. Funkcje zarządzania urządzeniami i synchronizacji są teraz wbudowane w system macOS i są dostępne po wybraniu podłączonego iPhone’a lub iPada na pasku bocznym Findera.

Nowe aplikacje Apple’a na komputery z systemem Windows można pobrać ze sklepu Microsoft Store:

Co można zrobić z aplikacjami Apple Music, Apple TV i Urządzenia Apple pod systemem Windows?

Aplikacja Apple Music zapewnia dostęp do całego katalogu muzycznego serwisu streamingowego Apple Music, w tym teledysków, tekstów odtwarzanych w czasie rzeczywistym, stacji na żywo lub na żądanie, wybranych list odtwarzania, spersonalizowanych składanek, rekomendacji muzycznych w funkcji Słuchaj teraz i nie tylko.

Aplikacja Apple Music na komputery z systemem Windows
Aplikacja Apple Music na komputery z systemem Windows

Dzięki aplikacji Apple TV użytkownicy systemu Windows mogą korzystać z subskrypcji Apple TV+, subskrybować kanały, kupować lub wypożyczać filmy lub seriale telewizyjne za pośrednictwem wbudowanego sklepu iTunes Store z katalogu ponad 100.000 filmów, a także oglądać na żywo mecze MLB dzięki meczom Friday Night Baseball i Major League Soccer w ramach przepustki sezonowej MLS.

Aplikacja Apple TV na komputery z systemem Windows
Aplikacja Apple TV na komputery z systemem Windows

Aplikacja Urządzenia Apple (Apple Devices) odziedziczyła funkcje zarządzania urządzeniami z iTunesa. Użytkownicy systemu Windows będą go wciąż potrzebować do synchronizowania muzyki, filmów i programów telewizyjnych z komputera PC na iPhone’a lub iPada, a także do aktualizowania, tworzenia kopii zapasowych i przywracania urządzenia firmy Apple.

Aplikacja Urządzenia Apple na komputery z systemem Windows
Aplikacja Urządzenia Apple na komputery z systemem Windows

iTunes jest nadal wymagany w przypadku książek audio i podcastów

Dzięki temu, że nowe aplikacje wyszły z wersji beta i są dostępne publicznie, użytkownicy systemu Windows nie muszą już korzystać z iTunesa, aby uzyskać dostęp do rozrywki. Jednak iTunes jest nadal wymagany do zarządzania książkami audio i podcastami oraz uzyskiwania do nich dostępu na komputerach PC.

Aplikacja iTunes na komputery z systemem Windows
Aplikacja iTunes na komputery z systemem Windows

Oprócz Apple Music, Apple TV, Urządzenia Apple i iTunesa producent iPhone’a oferuje także osobną aplikację iCloud dla systemu Windows w sklepie Microsoft Store, umożliwiającą dostęp do zsynchronizowanych kontaktów, kalendarzy, zakładek, haseł, zdjęć i plików iCloud na urządzeniach PC.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Microsoft