iTunes wreszcie dostępny jest w sklepie Microsoft Store

Użytkownicy systemu operacyjnego Windows 10 wreszcie mogą zainstalować program iTunes ze sklepu Microsoft Store.

iTunes w sklepie Microsoft Store na Windowsa 10

W maju zeszłego roku Apple ogłosiło, że uruchomi program iTunes w Windows Store – co po części pozwoliłoby użytkownikom systemu Windows 10 S (który został wprowadzony z laptopem Surface) mieć dostęp do cyfrowego sklepu Apple’a.

Uruchomienie iTunesa w Windows 10 Store planowano jeszcze przed końcem 2017 roku, jednak musieliśmy poczekać aż do końca kwietnia tego roku.  W tym czasie Apple informowało, że potrzebuje nieco więcej czasu, aby wydać dopracowany program iTunes pod Windowsa.  Apple współpracowało z firmą Microsoft, aby zapewnić klientom pełną obsługę programu iTunes.

Wygląda na to, że wreszcie nadszedł czas i prawie rok później iTunes jest już dostępny w sklepie Microsoft Store dla Windowsa 10. Ci, którzy pobierają go z oficjalnego sklepu przez aplikację systemową, muszą pamiętać, że jest to ta sama wersja, którą można pobrać jako oddzielny instalator poza sklepem. Aktualizacje iTunesa będą również obsługiwane w sklepie z aplikacjami Microsoft Store.

Przeczytaj także: W iTunes 12.7 nie ma już aplikacji ze sklepu App Store

iTunes w sklepie Microsoft Store na Windowsa 10 (zrzut ekranu)
iTunes w sklepie Microsoft Store na Windowsa 10 (zrzut ekranu)

Opis ze sklepu:

iTunes to najprostszy sposób na zabawę z ulubioną muzyką, filmami, programami TV i innymi multimediami na PC. iTunes obejmuje także Apple Music, dzięki któremu masz nieograniczony dostęp do milionów utworów i całej swojej biblioteki muzycznej, będąc w sieci lub poza nią — bez żadnych reklam. Znajdziesz tam najnowszą muzykę, radio ze wszystkimi gatunkami muzyki, indywidualnie dobierane playlisty oraz Beats 1 na żywo lub na żądanie.

iTunes na Windowsa

Wykorzystanie wszystkich możliwości tej zawartości jest możliwe, gdy urządzenie spełnia te wymagania: system operacyjny Windows 10 oraz architektura x86, x64.

iTunes dla Windowsa 10 dostępny jest pod tym linkiem.

źródło: Microsoft, Apple