„Home + Security” od Netatmo ma nowy wygląd i więcej funkcji!

Aplikacja mobilna „Home + Security” zyskała nowy wygląd i całkowicie przeprojektowany interfejs: aby łatwiej kontrolować zwiększającą się liczbę produktów z kategorii bezpieczeństwa marek Netatmo, Legrand i Bticino.

Aplikacja „Home + Security” od Netatmo

Aplikacja Home + Security od Netatmo początkowo została zaprojektowana do zarządzania różnymi modelami kamer Netatmo. Jej funkcjonalność jest nieustannie rozbudowywana i aktualnie aplikacja obsługuje również inteligentne czujniki drzwi i okien, inteligentny alarm domowy, inteligentne czujniki dymu i tlenku węgla, a także połączone systemy domofonowe Legrand i Bticino.

Zobacz też: Inteligentny Zamek i Klucze od Netatmo, wkrótce kupisz też w Polsce!

W najbliższych latach Netatmo będzie zwiększać liczbę produktów kompatybilnych z tym rozwiązaniem. Francuski producent smart home postanowił więc odświeżyć aplikację oraz zwiększyć jej przyjazność dla użytkownika.

Oprócz strony wizualnej, zmiany zwiększają łatwość korzystania z aplikacji oraz dotyczą m.in. sekcji ustawień czy powiadomień.

Co zmieniona w aplikacji „Home + Security”?

Nowa wersja aplikacji Home + Security umożliwia bardziej intuicyjną nawigację z szybkim dostępem do trzech kluczowych funkcji:

  • Panel główny: Ogólny widok tego, co dzieje się w domu, z możliwością bezpośredniego podjęcia działania na wybranym urządzeniu;
  • Powiadomienia: Zmodernizowana sekcja stanowi kronikę przeszłych wydarzeń w aplikacji i pozwala na ponowne odtwarzanie treści;
  • Ustawienia: Zakładka pozwala zarządzać domem, dodawać produkty lub modyfikować preferencje powiadomień.
Ekrany aplikacji „Home + Security” od Netatmo
Ekrany aplikacji „Home + Security” od Netatmo

Gotowość na każdy scenariusz

W aplikacji Home + Security zawsze można precyzyjnie spersonalizować ustawienia każdego produktu lub zaaranżować interakcje kilku z nich. Oto kilka przykładów tego, jakie scenariusze są możliwe do wdrożenia:

  • Dostosowanie inteligentnej kamery zewnętrznej tak, aby włączała reflektor, gdy w ogrodzie pojawi się człowiek lub samochód, a jednocześnie nie uaktywniała światła w przypadku rozpoznania psa czy kota.
  • Skonfigurowanie inteligentnej kamery domowej, żeby dzięki geolokalizacji odczytała pozycję smartfonu użytkownika i automatycznie wyłączała nadzór po powrocie do domu.
  • Zaprogramowanie inteligentnego alarmu domowego tak, aby w razie wykrycia intruza imitował odstraszające dźwięki psa. 

Dostępność

Nowa wersja aplikacji Home + Security jest dostępna od 6 lutego 2024 roku w AppStore oraz Google Play i stopniowo wdrażana na wszystkich kontach użytkowników w kolejnych dniach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netatmo