iPhone 16 będzie miał nieco inny układ aparatów?

Najnowszy prototyp iPhone’a 16 jest wyposażony w tylną kamerę o konstrukcji podobnej do tej, którą znamy z iPhone’a X.

Nieoficjalny schemat iPhone'a 16
Nieoficjalny schemat iPhone’a 16

Poprzednie plotki głosiły, że modele iPhone’a 16 inne niż Pro mają otrzymać nowy projekt tylnych aparatów, który zastąpi dwa ukośne obiektywy dwoma pionowymi obiektywami z tyłu telefonów. W tamtym czasie sądzono, że Apple dokona tej zmiany, aby iPhone 16 i iPhone 16 Plus mogły nagrywać przestrzenne wideo, które będzie odtwarzane w 3D na Vision Pro. Obecnie jedynie iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max potrafią nagrywać filmy przestrzenne.

Przeczytaj też: Grafen ochłodzi nowe iPhone’y 16 Pro?

Według serwisu MacRumors najnowszy prototyp testowany dla modeli iPhone’a 16 (innych niż Pro) ma dwa tylne obiektywy, jeden nad drugim, wewnątrz wybrzuszenia aparatu w kształcie pigułki. Miałyby to być: obiektyw szerokokątny i ultraszerokokątny. Ostatnimi modelami iPhone’a wyposażonymi w dwa pionowo umieszczone aparaty z tyłu były iPhone 12 i iPhone 12 mini.

Różnica między obecnym prototypem a podstawowymi modelami iPhone’a z 2020 roku polega na tym, że wybrzuszenie tylnego aparatu w tym ostatnim było znacznie większe niż wybrzuszenie w kształcie pigułki zastosowane w prototypie. W rzeczywistości wybrzuszenie tylnego aparatu zastosowane w obecnym prototypie iPhone’a 16 w wersji innej niż Pro przypomina tylny aparat zastosowany w iPhonie X.

Leaker Majin Bu opublikował niedawno w serwisie X wpis na temat modeli iPhone’a na rok 2024. Jego post zawierał ilustracje przedstawiające aktualny projekt tylnego aparatu w iPhone’ach 16 i iPhone’ach 16 Plus, który pasuje do konfiguracji, którą według MacRumors Apple obecnie testuje.

Ponadto najnowsze prototypy mają mieć mniejszy mechaniczny przycisk akcji, podobny do tego w iPhonie 15 Pro, oraz czuły na nacisk przycisk przechwytywania. Użytkownicy mogą mieć możliwość przesuwania przycisku, aby zmienić poziom powiększenia zdjęć i filmów. Lekkie naciśnięcie przycisku ustawi ostrość aparatu, a mocniejsze naciśnięcie przycisku spowoduje wykonanie zdjęcia lub rozpoczęcie nagrywania wideo.

Apple wciąż ma czas na zmianę konstrukcji tylnych kamer w modelach iPhone’a 16 innych niż Pro, ale biorąc pod uwagę, że konfiguracja pionowa wydaje się wymagana, aby telefony mogły nagrywać wideo przestrzenne, to, co widzimy teraz, najprawdopodobniej stanie się faktem już we wrześniu tego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors | PhoneArena