Już rozebrali Apple Vision Pro na części!

Dokonano pierwszego rozbiórki na części Vision Pro – zestaw do rzeczywistości mieszanej Apple’a okazał się urządzeniem bardzo złożonym i trudnym do demontażu.

Apple Vision Pro w środku
fot. iFixit

Rozkręcenie i zajrzenie do środka najnowszej wersji sprzętu Apple’a jest typowym wydarzeniem tuż po premierze urządzenia – nie ominęło to też Apple Vision Pro. Najnowszy sprzęt Apple’a do noszenia na głowie, służący do korzystania z rzeczywistości mieszanej został systematycznie rozkręcany przez iFixit, dzięki czemu możemy dokładnie przyjrzeć się wnętrzu tej nie taniej platformy do obliczeń przestrzennych.

Sprawdź też: Zobacz jak upada i tłucze się Vision Pro za 14 tys. zł

Zwyczajowy film i artykuł z warsztatu naprawczego iFixit nie stanowią pełnego przeglądu Apple Vision Pro, ale analizy najwyraźniej nadal trwają. Chociaż obecnie nie ma oceny „możliwości naprawy”, z pewnością wykazano, że zestaw słuchawkowy jest wysoce wyrafinowanym sprzętem.

Demontaż „najbardziej złożonego elementu sprzętu Apple’a w dotychczasowej historii” rozpoczął się od zdjęcia przedniej szyby za pomocą ciepła i zakończył się z minimalnymi uszkodzeniami. Trzpienie głośników zostały zdjęte za pomocą narzędzia do wyjmowania karty SIM i chociaż zastosowanie części modułowych ze złączami na końcach jest mile widziane, same głośniki łatwo uległy uszkodzeniu.

Zastosowanie przez Apple’a opatentowanego połączenia kabla akumulatora ma dla firmy sens, ponieważ nie można go łatwo wyrwać. Jednak wtyczka na drugim końcu jest „niewybaczalna” w przypadku zakończenia niestandardowym, ponadgabarytowym złączem Lightning.

Po usunięciu Light Seal i jego uszczelek magnetycznych znaleziono trwałą uszczelkę owiniętą w dzianinę, a następnie cienki, rozciągliwy arkusz plastiku.

Zamiast wyświetlać jedną parę oczu, wyświetlacz EyeSight w rzeczywistości wyświetla wiele filmów przy użyciu rozszerzających się i soczewkowych warstw obok OLED. Zastosowano tę technikę, aby różne filmy mogły być wyświetlane pod różnymi kątami, tworząc dla obserwatorów rodzaj stereoskopowego efektu 3D.

Apple Vision Pro rozebrany na części
Apple Vision Pro rozebrany na części | fot. iFixit

Inne elementy zbadane podczas rozbiórki obejmują automatyczny system regulacji rozstawu źrenic, nakładanie warstw wyświetlaczy i sprzętu oraz szeroką gamę czujników.

Chwaląc Vision Pro jako „niezwykle ambitny” z pewnymi wadami, takimi jak waga i zewnętrzny akumulator podłączany kablem, zespół naprawczy nie jest w stanie podać faktycznej oceny „możliwości naprawy”, ale przyznaje, że „nie jest to coś wspaniałego, jednak niektóre z połączenia są naprawdę zachwycające.” Zespół demontażowy najwyraźniej był podekscytowany odkryciem dotyczącym użycia narzędzia do usuwania karty SIM na bocznych złączach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iFixit | Apple Insider