Apple TV+ zapowiedziało mnóstwo tytułów, które pojawią się w serwisie do maja 2024 r.

Już wkrótce w Apple TV+ pojawi się kilkanaście nowych, oryginalnych filmów i seriali telewizyjnych – sprawdź plan premier do maja 2024 roku

Zapowiedzi Apple Tv+ na 1. połowę 2024 roku

W ciągu pierwszych miesięcy 2024 roku Apple TV+ zaprezentuje solidną ofertę długo oczekiwanych nowych seriali, takich jak Nowy styl (tyt. oryg. The New Look) i Obława (tyt, oryg. Manhunt), a także kolejne sezony ulubionych seriali, takich jak Acapulco i Fraglesy powracają! (tyt. oryg. Fraggle Rock: Return to the Rock). Serwis Apple TV+ ogłosił wszystkie seriale, które wprowadzi na swoją platformę streamingową do maja 2024 roku, w tym zarówno nowe, jak i powracające tytuły. Opublikowano także krótki zwiastun, w którym widzowie mogą rzucić okiem na nowy repertuar.

„Nowy styl” (tyt. oryg. „The New Look”) – 14 lutego 2024 r.

Akcja serialu Nowy styl rozgrywa się podczas nazistowskiej okupacji Paryża podczas II wojny światowej i jest opowieścią o przełomowym wpływie Christiana Diora na piękno i modę. Sukces Diora zagraża panowaniu Chanel jako najsłynniejszej projektantki mody na świecie. Fabuła opowiada o ówczesnych rywalach Diora oraz o ubraniach stworzonych przez Diora we współpracy z Domem Diora. W obsadzie znajdują się Maisie Williams, John Malkovich, Emily Mortimer, Claes Bang i Glenn Close.

„Patriots: dynastia z Nowej Anglii” (tyt. oryg. „The Dynasty: New England Patriots” – 16 lutego 2024 r.

Nadchodzący serial dokumentalny Patriots: dynastia z Nowej Anglii zapewnia wyłączny dostęp do wywiadów z Kraftem, Belichickiem i Bradym, a także do wspomnień byłych i obecnych zawodników, trenerów, dyrektorów, urzędników ligi i dziennikarzy. Dokument przedstawia 20-letnią podróż Patriotów, od sześciu zwycięstw w Super Bowl po wewnętrzne konflikty. Seria daje wgląd w drogę do wielkości, od apartamentu właściciela po szatnię.

„Snoopy przedstawia: Witaj w domu, Franklinie!” (ty. oryg. „Snoopy Presents: Welcome Home, Franklin”) – 16 lutego 2024 r.

Historia powstania ukochanej postaci Peanut, Franklina, wyjaśnia, w jaki sposób nawiązuje nowe przyjaźnie. Franklin często się przeprowadza ze względu na pracę ojca w wojsku, ale pocieszenie znajduje w notatniku dziadka, wypełnionym ponadczasowymi radami. Próbując dopasować się do gangu Peanuts, Franklin odkrywa sąsiedzki wyścig Soap Box Derby. Łączy siły z Charliem Brownem, aby zbudować wspaniały samochód i jeszcze większą przyjaźń.

„Nowa Konstelacja” (tyt. oryg. „Constellation”) – 21 lutego 2024 r.

Nowa konstelacja to ośmioczęściowy thriller psychologiczny oparty na spiskach Jo, astronautki, która wraca na Ziemię po katastrofie w kosmosie. Serial zagłębia się w mroczniejsze aspekty ludzkiej psychiki i ukazuje kobiece dążenie do odkrycia prawdy o ukrytej historii podróży kosmicznych. Jest zdeterminowana odzyskać wszystko, co utraciła podczas swojej kosmicznej podróży.

„Messi i Puchar Świata: Narodziny legendy” (tyt. oryg. „Messi’s World Cup: The Rise of a Legend”) – 21 lutego 2024 r.

Messi i Puchar Świata: Narodziny legendy to dokument przedstawiający historię Lionela Messiego, najlepszego żyjącego sportowca na świecie. Zawiera osobiste wywiady z Messim, jego kolegami z drużyny, trenerami, zawodnikami, oddanymi fanami i komentatorami.

Serial śledzi dramatyczną ścieżkę kariery Messiego, od jego pierwszego meczu w reprezentacji Argentyny w piłce nożnej po powrót po zwycięstwo w Pucharze Świata FIFA w 2022 roku, gdzie został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

„Wymyślone przypadki Dicka Turpina” (tyt. oryg. „The Completely Made-Up Adventures of Dick Turpin”) – 1 marca 2024 r.

Wymyślone przypadki Dicka Turpina opowiada historię Turpina, który przewodzi grupie bandytów, przechytrzając stróża prawa Jonathana Wilde’a. Akcja rozgrywa się w XVIII wieku, Turpin jest nieprawdopodobnym przydrożnym rabusiem, znanym ze swojego uroku i umiejętności widowiskowych. Wraz ze swoim gangiem przeżywa wzloty i upadki, w tym starcie z celebrytami, próbując uniknąć schwytania.

„Obława” (tyt. oryg. „Manhunt”) – 15 marca 2024 r.

Obława to serial oparty na książce non-fiction Jamesa Swansona z 2007 roku, przedstawia 12-dniowe poszukiwania Bootha, gdy uciekał z Waszyngtonu do lasów Wirginii. Książka jest właściwie godzinową rekonstrukcją polowania, zawierającą szczegóły zaczerpnięte z protokołów procesów i rzadkich materiałów archiwalnych.

„Palm Royale” – 20 marca 2024 r.

Palm Royale to opowieść o słabszej Maxine Simmons, która w 1969 roku walczyła o dołączenie do wyższych sfer w Palm Beach. Apple TV+ opisuje serial jako „świadectwo każdego outsidera walczącego o szansę na prawdziwą przynależność”.

W 1969 roku ambitna kobieta postanawia przekroczyć linie podziałów między bogatymi a biednymi i stać się częścią najbardziej wytwornego, a zarazem zdradzieckiego grona w Ameryce: śmietanki towarzyskiej Palm Beach.

„Sugar” – 5 kwietnia 2024 r.

Sugar to wyjątkowa wariacja na temat klasycznej opowieści o prywatnym detektywie. Fabuła skupia się na Johnie Sugarze, amerykańskim prywatnym detektywie. Prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia Olivii Siegel, ukochanej wnuczki legendarnego hollywoodzkiego producenta Jonathana Siegela. Sugar próbując rozwikłać prawdę o zniknięciu Olivii, odkrywa dawno skrywane rodzinne sekrety rodziny Siegelów.

„Girls State: dziewczęta i polityka” (tyt. oryg. „Girls State”) – 5 kwietnia 2024 r.

Girls State to dokument wyreżyserowany przez Jessego Mossa i Amandę McBaine, wyprodukowany przez Concordia Studio Davisa Guggenheima. Opowiada historię 500 nastoletnich dziewcząt z Missouri, które zbierają się na tygodniowe wydarzenie, aby zbudować rząd, ubiegać się o urząd i utworzyć Sąd Najwyższy.

Historia przedstawia wyraźnie kobiecą perspektywę, ukazując nastoletnią niepewność, humor i pragnienie prawdziwej przyjaźni, gdy młodzi liderzy zdobywają serca i umysły.

„Franklin” – 12 kwietnia 2024 r.

Franklin to serial oparty na książce Stacy Schiff opowiadającej o podróży Benjamina Franklina podczas rewolucji amerykańskiej. W grudniu 1776 roku Franklin, znany już ze swoich eksperymentów elektrycznych, udał się z tajną misją do Francji, aby szukać wsparcia dla amerykańskiej niepodległości. Mimo że ma 70 lat i nie ma wykształcenia dyplomatycznego, przekonuje monarchię do wsparcia amerykańskiego eksperymentu demokratycznego.

Przechytrzył szpiegów, informatorów i współpracowników, tworząc sojusz francusko-amerykański z 1778 roku i traktat pokojowy z Anglią w 1783 roku. Misja ta stanowi najważniejszy wkład Franklina w Amerykę, uważany za największą służbę ambasadora w historii Ameryki.

„Mroczna materia” (tyt. oryg. „Dark Matter” – 8 maja 2024 r.

Opowieść o nieobranej drodze Mrocznej materii opowiada historię Jasona Dessena – fizyka, który zostaje uprowadzony do alternatywnej wersji własnego życia. Dessen musi walczyć w wypaczającej umysł rzeczywistości, aby odzyskać życie i wyrwać się z rąk najbardziej przerażającego wroga, jakiego mógł sobie wyobrazić: siebie samego.

„Uznany za niewinnego” (tyt. oryg. „Presumed Innocent”) – 14 czerwca 2024 r.

Uznany za niewinnego to ośmioodcinkowy limitowany serial oparty na bestsellerowej powieści Scotta Turowa. Serial opowiada historię sprawy o morderstwo, która wstrząsa biurem prokuratora chicagowskiego, ponieważ o popełnienie przestępstwa podejrzany jest jeden z jego członków. Gdy oskarżony próbuje utrzymać rodzinę i małżeństwo w całości, serial porusza tematy obsesji, seksu, polityki oraz siły i granic miłości.

„Ziemia Kobiet” (tyt. „Land of Women”) – lato 2024

„Kraina kobiet” to opowieść o kobiecie o imieniu Gala, która mieszka w Nowym Jorku. Pewnego dnia jej życie przybiera nieoczekiwany obrót, gdy jej mąż zostaje wplątany w nieprawidłowości finansowe. W rezultacie ona, jej starzejąca się matka i córka w wieku studenckim zmuszone są opuścić miasto, aby chronić się przed przestępcami, u których ma dług jej mąż. Ukrywają się w uroczym miasteczku winiarskim w północnej Hiszpanii, dokąd matka Gali opuściła 50 lat temu, obiecując, że nigdy nie wróci.

Kobiety mają nadzieję zacząć od nowa w tym mieście i zachować swoją tożsamość w tajemnicy. Jednak plotki szybko rozchodzą się po małym miasteczku, odkrywając rodzinne sekrety i prawdy.

W tym roku do Apple TV+ powracają także poprzednie hity, m.in.:

  • Eugene Levy: nieochoczy podróżnik (tyt. oryg. The Reluctant Traveler With Eugene Levy)– 8 marca 2024 r. (zobacz zwiastun)
  • Fraglesy powracają! (tyt. oryg. Fraggle Rock: Back to the Rock) – 29 marca 2024 r.
  • Kasa (tyt. oryg. Loot) – 3 kwietnia 2024 r.
  • Nagroda na dzień dobry (tyt. oryg. The Big Door Prize) – 24 kwietnia 2024 r.
  • Acapulco – 1 maja 2024 r.
  • Warto się starać (tyt. oryg. Trying) – 22 maja 2024 r.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ Press