Okulary przeciwsłoneczne Kolari Shades chronią oczy też przed podczerwienią

Większość zwykłych okularów przeciwsłonecznych blokuje jedynie promienie UV, ale nie promienie podczerwone, które także mogą uszkodzić oczy.

Kolari Shades - okulary przeciwsłoneczne UV i IR

Firma Kolari Vision ma nadzieję to zmienić dzięki swoim najnowocześniejszym okularom przeciwsłonecznym blokującym podczerwień o nazwie Kolari Shades, które chronią oczy przed słońcem, a twarz przed niechcianymi systemami rozpoznawania twarzy. Całkiem fajnie, prawda? Kiedy nosisz zwykłe okulary przeciwsłoneczne, przyciemnione soczewki pomagają ograniczyć jasne odblaski dziennego słońca. Ma to dwojakie znaczenie – pomaga widzieć wyraźnie bez konieczności przymykania oczu, ale także powoduje, że źrenice rozszerzają się, aby wpuścić więcej światła. Konwencjonalne okulary przeciwsłoneczne nie zapewniają zbyt dużej ochrony oczu. Okulary w największym stopniu blokują promieniowanie UV, niebieskie światło i odblaski… ale jest jeden winowajca, na którym nikt się nie skupia – podczerwień.

Ludzie nie widzą promieni podczerwonych, ale mogą one mieć negatywny wpływ na oczy. Jasne, można argumentować, że potrzebujesz dużej ekspozycji na promienie podczerwone, ale zastanów się, jak często codziennie wychodzisz na słońce, a wszystko zaczyna się sumować. Chociaż zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie radzą sobie zbyt dobrze z promieniowaniem podczerwonym, jedna firma stara się sprawić, aby okulary przeciwsłoneczne były bezpieczniejsze dla oczu.

Kolari Vision rozpoczęła swoją podróż od projektowania akcesoriów chroniących przed promieniowaniem IR do kamer, ale teraz patrzy szerzej, projektując okulary ochronne dla każdego. Odcienie Kolari Shades są wykonane z prawdziwego szkła i mogą blokować przedostawanie się promieni UV i do 99% światła podczerwonego do oczu. Nie wpływa to na klarowność widzenia, ale pomaga chronić wzrok… tak jak powinny to robić każde okulary przeciwsłoneczne!

Stylizowane na parę modnych okularów przeciwsłonecznych Kolari Shades zapewniają oczom komfort i ochronę, której potrzebują na świeżym powietrzu.

Ostrość widzenia w Kolari Shades
Ostrość widzenia w Kolari Shades

Kolari Vision zostało założone początkowo jako firma fotograficzna, ludzie z Kolari zdali sobie sprawę, że sprzęt do aparatów fotograficznych wydaje się być lepszej jakości niż jakikolwiek inny sprzęt produkowany w branży okularów. Ironią jest to, że twoje oczy są o wiele cenniejsze niż aparat za 500 dolarów… więc dlaczego tak dobrze dba się tylko o czujniki aparatu, a nie o ludzkie aparaty – czyli nasze oczy?

Wypełniając tę lukę, Kolari Shades zapewniają jedyną w swoim rodzaju ochronę oczu przed promieniowaniem IR i UV. Okulary przeciwsłoneczne są wyposażone w soczewki, które wyglądają jak zwykłe przyciemniane soczewki, ale posiadają wyjątkową zdolność blokowania od 90 do 99% wszystkich promieni podczerwonych i 100% wszystkich promieni UV wpadających przez szkło do oczu.

Porównanie parametrów Kolari Shades z innymi okularami
Porównanie parametrów Kolari Shades z innymi okularami

Korzyści z tego są dwojakie – są oczywiste korzyści zdrowotne, biorąc pod uwagę, jak oczy (podobnie jak skóra) mogą niekorzystnie reagować na nadmierną ekspozycję na określone długości fal światła podczerwonego. Jednak drugą korzyścią jest ochrona prywatności. Większość kamer polega na przechwytywaniu jakiejś formy podczerwieni,, a okulary mogą skutecznie blokować tę zdolność. Zapobiega to przechwytywaniu przez niechciane kamery informacji dotyczących rozpoznawania twarzy bez Twojej zgody. W rzeczywistości iPhone wykorzystuje moduł podczerwieni do zasilania funkcji odblokowywania FaceID – którą można zablokować za pomocą Kolari Shades. Jasne, oznacza to, że musisz albo zdjąć okulary przeciwsłoneczne, aby odblokować telefon (lub po prostu użyć zamiast tego kodu).

Kolari Shades są naprawdę neutralne pod względem koloru i chronią oczy przed wszystkimi szkodliwymi długościami fal światła.

Piękno Kolari Shades polega na tym, że okulary są wykonane z prawdziwego szkła – to odróżnia je nawet od luksusowych okularów. Większość producentów okularów używa do swoich soczewek przezroczystych tworzyw sztucznych; to rozsądny wybór, ponieważ są odporne na zarysowania i nie pękają… ale jednym wielkim zastrzeżeniem związanym z tymi soczewkami są ich niedoskonałości.

Mikroniedoskonałości tych soczewek (nawet te występujące w wysokiej klasy przyciemnianych okularach) mogą zniekształcić sposób, w jaki widzisz świat, dlatego szkło stanowi DUŻO lepszą alternatywę. Soczewki Kolari Vision opierają się na wiodącym w branży szkle Corning Gorilla Glass (tak, tym samym wytrzymałym, które zastosowano w Twoim telefonie) w połączeniu z 51 warstwami powłoki antyrefleksyjnej i zapobiegającej rozmazywaniu. Choć szkło Gorilla Glass może być często 10 razy droższe od standardowych soczewek plastikowych, firmie Kolari Vision udało się utrzymać konkurencyjne koszty, oferując najnowocześniejsze materiały za tę samą cenę, jaką zapłaciłbyś za parę Ray-Banów.

Zachowaj swoją anonimowość — Kolari Shades blokują systemy rozpoznawania twarzy oparte na podczerwieni.

Okulary to nie jedyna trwała część Kolari Shades. Oprawki okularów sportowych inspirowane lotnictwem są wykonane z tytanu, co zwiększa ogólną trwałość do poziomu, który prawdopodobnie można znaleźć w smartfonach (wskazówka: tytanowe iPhone 15 Pro i Galaxy S24 Ultra).

Możesz wybierać pomiędzy srebrnymi lub pozłacanymi oprawkami, Kolari oferuje trzy opcje soczewek – podstawową przyciemnianą na czarno (blokowanie 90% podczerwieni), przyciemnianą na brązowo soczewkę ultra (blokowanie 99% podczerwieni) i soczewkę ultragradalną (takie samo blokowanie 99% podczerwieni). Firma pracuje nad nowszymi projektami oprawek, a nawet planuje zaoferować soczewki z lustrzanym wykończeniem, które powinny przenieść styl Twoich okularów na zupełnie nowy poziom!

Okulary Kolari Shades - na twarzy modela

Okulary Kolari Shades można zamawiać na Kickstarterze za 169 USD, jeszcze przez 65 godzin!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kolari Vision | Yanko Design