Zobacz jak upada i tłucze się Vision Pro za 14 tys. zł

Apple Vision Pro dobrze wypadł w teście wytrzymałości, ale tak, pęknie, jeśli go upuścisz, na szczęście sprawdził to ktoś inny i nie musisz tego robić!

Testy wytrzymałości Apple Vision Pro przeprowadzone przez Sama Kohla Apple Track
Testy wytrzymałości Apple Vision Pro przeprowadzone przez Sama Kohla Apple Track

Zestaw Apple Vision Pro właśnie został wprowadzony na rynek amerykański, a my już możemy obejrzeć pierwsze testy wytrzymałości. Dzięki uprzejmości AppleTrack wygląda na to, że szkło Vision Pro faktycznie wytrzymuje całkiem sporo – więcej niż niektórzy początkowo myśleli. W przypadku normalnego użycia, np. uderzenia w ścianę lub szafkę podczas chodzenia po domu z założonym urządzeniem, przednia szyba Vision Pro rysuje się, ale nie ulega poważnym uszkodzeniom.

W rzeczywistości kapsuły audio głośników przestają działać, zanim szkło pęknie. Ale tak, upuszczenie Vision Pro z wysokości głowy prawdopodobnie całkowicie rozbije przednią szybę… ale urządzenie pozostało w większości funkcjonalne…

Aby zasymulować zwykłe przypadkowe uszkodzenia, na przykład przypadkowe wpadnięcie na meble lub przedmioty podczas korzystania przechadzając się wokół domu, Sam Kohl z AppleTrack najpierw uderzył Vision Pro o ściany swojego pokoju. Vision Pro z łatwością wytrzymał normalny poziom siły, ale istnieje większe ryzyko, że zrobisz sobie krzywdę i doznasz wstrząśnienia mózgu, zanim szkło Vision Pro pęknie.

Jednakże, chociaż aparat, szkło i obiektywy były w porządku, prawy głośnik boczny przestał działać. Wygląda na to, że połączenie z boku opaski uległo wewnętrznemu zerwaniu, co oznaczało, że moduł audio nie mógł już otrzymywać zasilania i przestał emitować dźwięk.

Poza tym zestaw Apple Vision Pro wytrzymał te kolizje. Spisał się dobrze, pochłaniając uderzenie kilku kolejnych upadnięć na dywan. Kilka kolejnych upadków i głośniki doznały bardziej widocznych uszkodzeń – pasma wydają się być słabym punktem urządzenia. Lekka uszczelka również łatwo odpada – mocowanie magnetyczne po prostu nie jest tak silne.

Idąc w skrajności, po ósmym upadku ze znacznej wysokości, szkło Vision Pro w końcu pękło i rozbiło się. Fascynujące jest to, że czystą taflę potłuczonego szkła można było oderwać, a główny zestaw w większości nadal działał. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne ekrany EyeSight świeciły i działały normalnie, mimo że nie było już całego kawałka przedniej szyby.

W rzeczywistości wyglądało to prawie tak, jakby wyświetlacz EyeSight był nieco mniej przyćmiony po zdjęciu szkła osłonowego. Cały film z testów możesz obejrzeć na poniższym wideo:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Track via 9TO5Mac