AKASO Seemor – pierwszy noktowizor wspomagany AI

Pierwsze na świecie gogle noktowizyjne wspomagane sztuczna inteligencją zapewniają widzenie w rozdzielczości 4K w bardzo słabym oświetleniu.

AKASO Seemor – pierwszy noktowizor wspomagany AI

Technologia noktowizyjna przeszła długą drogę od swoich wczesnych wojskowych początków i obecnie może się poszczycić znacznym postępem w zakresie widoczności, reprodukcji kolorów i wyrazistości wykraczającą poza ziarniste zielone obrazy, których przyzwyczailiśmy się oczekiwać od filmów akcji z 2000 roku… jednak zasadniczo nadal opiera się na na tych samych zasadach korzystania z podczerwieni, aby pomóc ludzkiemu oku widzieć w warunkach słabego oświetlenia.

Zobacz też: Inteligentna lornetka AX Visio od Swarovski Optik i Marca Newsona

To, co robi AKASO Seemor, zmienia zasady gry, ponieważ wplata magię sztucznej inteligencji w cały proces. Podczas gdy zwykłe gogle noktowizyjne opierają się wyłącznie na dużych czujnikach i intensywnym przetwarzaniu obrazu, AKASO Seemor wykorzystuje algorytm ISP oparty na sztucznej inteligencji, który wykrywa obiekty i kształty, porównuje je z ogromną bazą danych i wykorzystuje te informacje do ulepszania tego, co widzisz.

To prawdopodobnie największy krok w technologii noktowizyjnej, reprezentujący przełom od korzystania ze zwykłej wyszukiwarki Google do wyszukiwania opartego na sztucznej inteligencji, takiego jak Bard, ChatGPT i Bing Chat.

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby wyglądać jak wysokiej klasy lornetka z cyfrowym wizjerem na jednym końcu. AKASO Seemor jest wyposażone w całości w jedne z najnowocześniejszych technologii noktowizyjnych, jakie mogą kupić konsumenci. Duży czujnik CMOS 1/1,79″ zbiera tyle danych świetlnych, ile to możliwe, aby obserwować obiekty i otoczenie, podczas gdy wszystkie dane wizualne są przesyłane przez najnowocześniejszy ISP (procesor sygnału obrazu) obsługujący sztuczną inteligencję Seemor, aby poprawić wszystko, co widzi. 4-megapikselowy czujnik może rejestrować filmy i zdjęcia w rozdzielczości 4K, odtwarzając do 99% kolorów scenerii – coś, z czym borykają się inne gogle noktowizyjne.

Imponujący 16-krotny zoom cyfrowy pozwala na doskonalenie obiektów znajdujących się w odległości do 500 metrów (1640 stóp), dzięki czemu Seemor jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, od personelu nadzoru po entuzjastów dzikiej przyrody, nocnych poszukiwaczy przygód i po prostu miłośników wspaniałej technologii.

AKASO Seemor – pierwszy noktowizor wspomagany AI

Dodatki AI są prawdopodobnie najbardziej imponującym osiągnięciem Seemora, ponieważ skutecznie wykorzystuje to rosnące trendy technologiczne, aby znacząco ulepszyć swoje własne funkcje. Sposób, w jaki działa dostawca usług internetowych, jest niezwykły, ponieważ próbuje on zidentyfikować rzeczy, które widzi, porównując je ze swoją ogromną bazą danych. Informacje te pomagają następnie dostawcy usług internetowych wykonać swoją magię, dodając szczegóły i żywe kolory do sceny i znajdujących się w niej obiektów, nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Sztuczna inteligencja wspomaga także inne funkcje, takie jak ulepszanie scen i gradacja kolorów HDR, zapewniając imponujące rezultaty.

Obrazy z AKASO Seemor są wyświetlane na 3-calowym wyświetlaczu TFT, dzięki czemu możesz łatwo widzieć w odległości do 3280 stóp. Gogle oferują 7 różnych ustawień podczerwieni (w zależności od tego, jak zaciemniona jest Twoja scena), umożliwiając jednocześnie przełączanie między trybem oglądania w kolorze i w podczerwieni. W trybie kolorowym otrzymujesz oszałamiające, żywe odcienie dzięki zdolności Seemor do dokładnego odwzorowania 99% kolorów w swoich scenach. Oznacza to, że kwiaty wyglądają żywo, niebo jest wyraźne, a otoczenie wygląda dokładnie tak, jak w świetle dziennym – pomimo braku wystarczającej ilości światła.

Wizualne poprawki Seemora wykraczają poza zwykłe ulepszanie efektów wizualnych przy słabym oświetleniu. Dzięki niesamowitemu zasięgowi widzenia gogle pozwalają widzieć na odległość 1 km (3280 stóp), chociaż na dystansie 1640 stóp (500 metrów) można wyraźnie widzieć mniejsze obiekty.

AKASO Seemor vs inne noktowizory
AKASO Seemor vs inne noktowizory

Oprócz zwykłej obserwacji, gogle Seemor doskonale radzą sobie również z rejestrowaniem tego, co widzisz. Umożliwiają nagrywanie wideo i obrazu w rozdzielczości 4K oraz są wyposażone w kodowanie wideo H.265, zapewniające obraz i jakość wideo w wysokiej rozdzielczości. Media są zapisywane na karcie SD w Seemor, dzięki czemu Twoje gogle nocne mogą pomieścić do 512 Gb.

Oprócz wymiennej karty SD, Seemor jest również wyposażony w wymienne baterie 3200 mAh, dzięki czemu można szybko wymienić starą parę na nową (każdy Seemor jest wyposażony w dwie baterie, dzięki czemu zawsze będziesz gotowy na wyzwania natury). Baterie zapewniają Seemorowi do 4 godzin ciągłej pracy w trybie IR i 8 godzin w trybie kolorowym. Port USB umożliwia także bezpośrednie ładowanie Seemor, co jeszcze bardziej wydłuża jego żywotność.

Wyceniony na zaledwie 179 dolarów, Seemor stanowi idealne rozwiązanie pomiędzy amatorskim sprzętem noktowizyjnym a najnowocześniejszą technologią wojskową. Jednak znacznie przewyższa wszystko w swojej kategorii cenowej, częściowo dzięki rewolucyjnemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Do każdego Seemora dołączona jest także aplikacja AKASO Aura, która pozwala zdalnie monitorować i rejestrować wszystko, co widzą gogle. Po prostu zamontuj Seemor na statywie dzięki gwintowanemu mocowaniu i możesz bezprzewodowo przeglądać i nagrywać multimedia bezpośrednio z Seemor, a nawet przesyłać zdjęcia i filmy za pośrednictwem wbudowanego łącza Wi-Fi 2,4G. Wysyłka AKASO Seemor rozpocznie się już w lutym 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AKASO | Yanko Design