Apple Vision Pro oficjalnie w sprzedaży w USA

Zestaw AR firmy Apple – Apple Vision Pro, jest już dostępny do kupienia w sklepach Apple’a — przynajmniej do wyczerpania zapasów.

Apple Vision Pro - na stronie głównej firmy Apple

Od ponad dekady krążyły pogłoski o wirtualnej rzeczywistości Apple’a, ale 8 lat, 11 miesięcy i 13 dni temu Apple otrzymał na nią patent. To było okropne: patent przewidywał, że będziesz nosić plastikową bandanę i wsuwać w nią iPhone’a ekranem skierowanym w Twoją stronę. Nic dziwnego, że miesiąc później, w marcu 2015 roku, Piper Jaffrey stwierdziła, że Apple ma mały, eksperymentalny zespół, którego zadaniem jest stylowe tworzenie zestawów AR.

Od tego momentu była długa droga do około 2018 lub 2019 roku, kiedy Tim Cook stwierdził, że po raz pierwszy przymierzył urządzenie, które ostatecznie stało się Apple Vision Pro. Nic dziwnego, że był podekscytowany w noc poprzedzającą premierę Apple Vision Pro.

Po tych wszystkich latach, całej tej pracy i takiej tajemnicy, że dosłownie setki patentów zostało zgłoszonych tak starannie, że nikt ich nie zauważył, Apple tego dokonało.

Od piątku 2 lutego 2024 roku Apple Vision Pro trafił do rąk osób, które złożyły zamówienie w przedsprzedaży i będzie można go oglądać w sklepach Apple Store w całej Ameryce.

To zupełnie nowa kategoria produktów dla Apple’a, pierwsza od czasu Apple Watcha z 2015 roku, a wszyscy jesteśmy ciekawi. Mniej więcej tajna dekada tajnych badań w Apple’u to jedno, ale teraz, gdy mamy do czynienia z prawdziwym światem, zobaczymy i dowiemy się o wiele więcej.

2 lutego 2024 roku jest kamieniem milowym w bardzo długim procesie tworzenia produktu. W 2014 roku Apple spotkało się z wystarczającą krytyką za to, że nie wypuszcza nowych urządzeń, że Tim Cook wydał na ten temat rzadki komentarz: „Będą nowe kategorie” – powiedział Cook. „Nie jesteśmy gotowi, aby o tym rozmawiać, ale pracujemy nad naprawdę świetnymi rzeczami”.

Apple Vision Pro jest już dostępny w cenie zaczynającej się od 3499 dolarów. Zamówienia w przedsprzedaży wyprzedały się jednak w ciągu kilku minut i uważano, że Apple wyprodukowało tylko kilka egzemplarzy w porównaniu z typową premierą iPhone’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider | Apple