Kabel zasilacza do Apple Vision Pro można łatwo odłączyć

Akumulator do Apple Vision Pro ma podłączony na stałe kabel, a przynajmniej tak nam się wydawało, można go wyciągnąć za pomocą igły do wyjmowania karty SIM.

Złączę akumulatora do Apple Vision Pro
Złączę akumulatora do Apple Vision Pro | fot. Ray Wong @raywongy

Urządzenie do rzeczywistości rozszerzonej Apple Vision Pro nie ma wbudowanej baterii, która wpływałaby na wagę i tak już ciężkiego zestawu słuchawkowego. Zamiast tego wykorzystuje zewnętrzny akumulator z zastrzeżonym złączem. Przypuszczano, że kabla podłączonego do akumulatora nie da się wyjąć, przynajmniej niełatwo, ale Ray Wong z Inverse poluzował go za pomocą narzędzia do wyjmowania karty SIM.

Wygląda na to, że w małym otworze obok kabla znajduje się blokada, którą po naciśnięciu można zwolnić, umożliwiając wyjęcie kabla.

Kabel nie jest przeznaczony do odłączania przez użytkowników, a nawet jeśli użytkownik go zdemontuje, nie da się z nim nic zrobić. Kabel wygląda jak ponadwymiarowe złącze Lightning z dwukrotnie większą liczbą pinów niż oryginał.

Zdecydowanie zaleca się, aby użytkownicy nie próbowali odłączać kabel od baterii Apple Vision Pro. Jeśli kabel lub złącze jest uszkodzone, będzie to oznaczać oddanie urządzenia do serisu i poniesienie dodatkowych kosztów naprawy.

Apple Vision Pro zadebiutuje 2 lutego 2024 roku. Recenzje krążą po sieci już od ponad tygodnia i wstępne opinie na temat produktu są mieszane.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider