Formatowanie tekstu w WhatsAppie uwzględnia wypunktowania, cudzysłowy, kod i nie tylko

WhatsApp wprowadza w wersji beta zaawansowane narzędzia do formatowania tekstu, takie jak bloki kodu, bloki cytatów i listy.

Formatowanie tekstu w aplikacji WhatsApp: kod, cytat, listy wyliczeniowe
Formatowanie tekstu w aplikacji WhatsApp: kod, cytat, listy wyliczeniowe | screen od WABetaInfo

Ta funkcja nie jest dostępna wyłącznie dla programistów i może być używana przez każdego do wprowadzania zmian stylistycznych w swoich wiadomościach. Już wcześniej zauważono, że WhatsApp rozwija tę funkcję, a teraz stała się ona dostępna dla niektórych beta testerów. Jeśli piszesz kod, znasz wyzwania związane z cyfrową komunikacją. W zależności od tego, jak go wysyłasz, kod może zostać zmieniony lub udostępnienie go cyfrowo może w ogóle nie być możliwe.

Sprawdź także: Teraz stworzysz swoje naklejki w WhatsAppie

Obecnie wiele usług przesyłania wiadomości błyskawicznych zaczyna integrować funkcje umożliwiające przesyłanie fragmentów kodu. Meta zaktualizowała WhatsAppa na iOS-a, aby obsługiwał formatowanie tekstu, a teraz wygląda na to, że wkrótce użytkownicy Androida również będą mogli ją otrzymać.

Jak zauważył serwis WABetaInfo, formatowanie tekstu zostało wykryte w aktualizacji WhatsApp beta dla Androida w wersji 2.24.2.9. Pierwotnie funkcja ta zadebiutowała dla użytkowników iPhone’ów w wersji beta WhatsApp dla iOS-a w wersji 23.21.1.75. Dzięki tej funkcji będziesz mógł formatować tekst swoich wiadomości za pomocą trzech narzędzi.

Blok kodu można wykorzystać do wyróżnienia określonej części tekstu, natomiast bloku cytatu można użyć do odpowiedzi na określoną część poprzedniej wiadomości. Na koniec można zastosować listy wyliczeniowe (z punktorami, myślnikami lub cyframi), aby uporządkować tekst za pomocą gwiazdek, myślników lub liczb. Chociaż nowa funkcja z pewnością przyniesie korzyści osobom korzystającym z kodu, nie jest ona dostępna wyłącznie dla tej grupy — każdy może użyć formatowania tekstu, aby wprowadzić zmiany w swoich wiadomościach.

WhatsApp nie jest jedyną aplikacją do obsługi wiadomości błyskawicznych, w której ostatnio wprowadzono opcje formatowania tekstu. Signal wprowadził podobne funkcje w 2023 roku, ale bez funkcji zachowanie kodu i tworzenia list. Signal wprowadził funkcje takie jak kursywa i pogrubienie, aby dać użytkownikom więcej możliwości wyrażania siebie — opcje formatowania wprowadzone przez WhatsAppa w 2017 roku. Signal zadebiutował także z funkcją zaciemniania tekstu, co może być cenne dla tych, którzy nie chcą zdradzać informacje w ustawieniach wiadomości grupowych.

Chociaż dostęp do tej funkcji w WhatsAppie jest nowy, już wcześniej zaawansowane opcje formatowania tekstu. W tamtym czasie obsługa bloków kodu i bloków cytatów została zidentyfikowana na podstawie ukrytego kodu znalezionego w aplikacji WhatsApp, ale nie było wiadomo, czy Meta planowało udostępnić listy również w WhatsAppie. Począwszy od najnowszej wersji beta, WhatsApp umożliwia niektórym testerom wersji beta dostęp do tej funkcji, w tym list, co być może sygnalizuje szersze wdrożenie kanału beta w nadchodzących tygodniach.

Niezależnie od tego, czy często używasz kodu, czy po prostu potrzebujesz więcej sposobów formatowania wiadomości, Meta chce mieć pewność, że nigdy nie napotkasz przeszkód w WhatsAppie jeśłi chodzi o wysyłanie formatowanego tekstu. Z kolei poprzeczka jest ustawiana także dla innych usług komunikatorów internetowych — nawet jeśli preferowana aplikacja do przesyłania wiadomości nie ma jeszcze wielu opcji formatowania, nie zdziw się, jeśli pojawią się one w przyszłości.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police | WABetaInfo