Zwiastun „The Boys” S4 – więcej krwawego chaosu i „Homelander on Ice”

Długo oczekiwany czwarty sezon serialu Prime Video zatytułowanego „The Boys” będzie miał premierę 13 czerwca 2024 roku.

Zeszłoroczne strajki w Hollywood opóźniły premierę wielu tytułów, w tym czwartego sezonu serialu The Boys emitowanego przez Prime Video. Ten niezwykle brutalny, mroczny i zabawny antyhołd złożony superbohaterom w końcu pojawił się na oficjalnym zwiastunie 4. sezonu. Jest pełen krwawego chaosu, jakiego spodziewaliśmy się po serialu, a także kuszącego spojrzenia na głównego złoczyńcę – Homelandera (Antony Starr), występującego w czymś, co przypomina szaleństwo na łyżwach.

Serial powstał w oparciu o serię komiksów o tym samym tytule autorstwa Gartha Ennisa i Daricka Robertsona. Akcja The Boys rozgrywa się w fikcyjnym wszechświecie, w którym istnieją prawdziwi superbohaterowie, ale są zepsuci przez interesy korporacji i toksyczną kulturę mającą obsesję na punkcie celebrytów. Najbardziej elitarna grupa superbohaterów nazywa się Siódemką i jest zarządzana przez Vought Corporation, która stworzyła superbohaterów za pomocą substancji o nazwie Związek V.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: W serialu „Fallout” jest więcej rzeczy, które Ci się spodobają

Na czele Siódemki stoi Homelander, brutalny i niezrównoważony psychopata przebrany za amerykańskiego superbohatera. Odpowiednikiem Homelandera w The Boys jest Billy Butcher (Karl Urban), samozwańczy strażnik, który chce ujawnić złe czyny Siódemki – zwłaszcza Homelandera, który brutalnie zgwałcił żonę Butchera Beccę (Shantel VanSanten) i spłodził syna Ryana..

Odkrywszy, że ma syna, Homelander zwrócił Ryana przeciwko Butcherowi w 2. sezonie, co zakończyło się krwawą rozgrywką, która zakończyła się śmiercią Becci, a także okaleczeniem super-przyjaciółki Homelandera Stormfront (Aya Cash), która okazała się nazistą przebranym za „patriotkę”. (Popełniła samobójstwo w S3.) Królowa Maeve (Dominique McElligott) i Starlight (Annie Moriarty) skutecznie szantażowały Homelandera, aby zmniejszyć jego wpływy w Siódemce. W międzyczasie rząd oczyścił The Boys z wszelkich oskarżeń po tym, jak zostali publicznie oczernieni jako terroryści. Rozczarowany Hughie (Jack Quaid) postanowił spróbować walczyć z Siódemką za pomocą polityki, a nie przemocy, i zaczął pracować dla kongresmenki Victorii Neuman (Claudia Doumit) – ale nie wiedział, że tak naprawdę jest ona zabójczynią o supermocach, która ma własny morderczy plan.

Trzeci sezon zapoznał nas z „Payback” – nazwą wcześniejszej grupy superbohaterów z Vought, luźno wzorowaną na Marvel’s Avengers. Wśród członków Payback znajduje się Eagle the Archer (Langston Kerman), który pojawił się w S2 The Boys. To on zwerbował Deep (Chace Crawford) i A-Train (Jessie T. Usher) do Kościoła Kolektywu, zanim kult zwrócił się przeciwko niemu. W S3 rzucił rolę superbohatera i próbował zostać raperem. Spotkaliśmy także Soldier Boya (Jensen Ackles) i Crimson Countess (Laurie Holden), a cały odcinek poświęcony był jednej z najbardziej szokujących historii w komiksie: Herogasm, w którym Chłopcy przedostali się na coroczną imprezę superbohaterów w Vought, która okazała się po prostu jednym długim weekendem perwersyjnego seksu i zażywania narkotyków na odosobnionej wyspie.

Trzeci sezon zakończył się zabiciem przez Homelandera jednego ze zwolenników Starlight, który zaatakował Ryana podczas wiecu – i zamiast zostać ostro potępionym, tłum wiwatował dziko, a Homelander zdał sobie sprawę, jak niewiele ograniczało jego psychopatyczne zachowanie. Soldier Boy (który okazał się biologicznym ojcem Homelandera) znalazł się w areszcie rządowym, Maeve uznano za zmarłą, ale w rzeczywistości właśnie straciła swoje moce, a Annie/Starlight opuściła Siódemkę, aby połączyć siły z The Boys. Pod koniec sezonu Butcher zdał sobie sprawę, że umiera.

To prowadzi nas do czwartego sezonu. Zgodnie z oficjalnym założeniem: Świat jest na krawędzi. Victoria Neuman jest bliżej niż kiedykolwiek Gabinetu Owalnego i znajduje się pod muskularnym kciukiem Homelandera, który umacnia swoją władzę. Butcher, któremu pozostały zaledwie miesiące życia, stracił syna Becci i pracę lidera The Boys. Reszta zespołu ma dość jego kłamstw. Stawka jest wyższa niż kiedykolwiek, więc muszą znaleźć sposób na współpracę i uratowanie świata, zanim będzie za późno.

Zwiastun rozpoczyna się od przypuszczalnie skazanego na zagładę Rzeźnika, który zastanawia się nad tym, jak przeżył swoje życie. „Widzę tylko bałagan, jaki narobiłem” – mówi, gdy oglądamy scenę, w której Ryan wychodzi z uśmiechniętym Homelanderem. – A ja nie mam czasu, żeby to naprawić. Uważa, że ma szansę zrobić jedną rzecz dobrze, ale aby odnieść sukces, potrzebuje pomocy The Boys.

Tymczasem Homelander afiszuje się ze swoją władzą, upierając się, że kraj „jest skorumpowany i nie do naprawienia”. Jego plany „zbawienia” kraju w naturalny sposób wiążą się z przemocą: robieniem strasznych rzeczy „dla większego dobra”. Zatem Siódemka musi teraz przestać być ukochanymi celebrytami i zamiast tego stać się „gniewnymi bogami”. Nie wszyscy zgadzają się ze strategią Homelandera, zwłaszcza A-Train i Ashley Barrett (Colby Minifie), ale niewiele mogą zrobić, aby powstrzymać Supka przed łapaniem opornych ludzi i umieszczaniem ich w obozach – lub ogłaszaniem „sezonu polowań w toku”.

Wydaje się, że jedyna nadzieja ludzkości leży w odkryciu przez Butchera wirusa, który może zabić Supka, wprowadzonego po raz pierwszy w serii spinoffów pt. Gen V. Najpierw jednak będą musieli walczyć z brutalnymi kurczakami i zwierzętami hodowlanymi o supermocach, którym wstrzyknięto Związek V – i w jakiś sposób uniknąć przekształcenia się w zło, które próbują pokonać.

Homelander na plakacie 4. sezonu serialu „The Boys” (2024) Prime Video
Homelander na plakacie 4. sezonu serialu „The Boys” (2024) Prime Video

Premiera pierwszych trzech odcinków czwartego sezonu The Boys odbędzie się 13 czerwca 2024 roku w Prime Video, a kolejne odcinki będą emitowane co tydzień, aż do finału 18 lipca 2024 roku.

Wszystkie dostępne sezony (1-3) „The Boys” można obejrzeć w całości w serwisie Prime Video:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon Prime Video | The Boys