Aktualizacja FRITZ!OS 7.80 dostępna do pobrania!

Dzięki nowej aktualizacji oprogramowania sprzętowego FRITZ!OS 7.80 dla routerów FRITZ!Box, surfowanie po internecie jest jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Fritz!OS 7.80

Światłowód jest najszybciej rozwijającą się technologią szerokopasmową. Znany producent routerów AVM wydał właśnie aktualizację oprogramowania sprzetowego FRITZ!OS 7.80 dla czterech modeli swoich urządzeń: FRITZ!Box 5590 Fibre, 5530 Fibre, FRITZ!Box 7590 AX i 7530 AX. Aktualizacja zapewnia większą przejrzystość i upraszcza wstępną instalację podczas konfigurowania połączenia światłowodowego.

Zobacz też: FRITZ!OS 7.50 wprowadza nowe funkcje we FRITZ!App

FRITZ!Box 5590 Fibre i 5530 Fibre, których można używać bezpośrednio na złączu światłowodowym, pozwalają maksymalnie wykorzystać każdy kabel. Posiadają zintegrowany modem światłowodowy, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowego modemu.

Dzięki FRITZ!OS 7.80 oba modele otrzymują innowacyjny przegląd światłowodów w interfejsie użytkownika. Użytkownicy mogą przeczytać wszystkie ważne informacje na temat połączenia, szybkości, rodzaju i jakości połączenia. Nowy przegląd zapewnia użytkownikom większą przejrzystość w zakresie stabilnych i szybkich połączeń światłowodowych.

Korzystający z modeli FRITZ!Box Fibre z FRITZ!OS 7.80, otrzymują również dodatkowe informacje o jakości połączenia. W przypadku przejścia z DSL na światłowód, istniejącego routera FRITZ!Box można po prostu nadal używać z dodatkowym modemem światłowodowym. Właśnie w związku z tą zmianą FRITZ!OS 7.80 dla powszechnie używanych modeli FRITZ!Box 7590 AX i 7530 AX oferuje teraz więcej pomocy w zakresie prostej i bezproblemowej pierwszej instalacji u różnych dostawców.

Interfejs Fritz!OS 7.80 od AVM
Interfejs Fritz!OS 7.80 od AVM

FRITZ!Box: Konfiguracja wstępna za pomocą aplikacji MyFRITZ!App

AVM przygotowuje także cztery modele FRITZ!Box z systemem FRITZ!OS 7.80 pod kątem nowego asystenta konfiguracji w aplikacji MyFRITZ!App, która wkrótce będzie dostępna pod systemami iOS i Android. Zaprojektowany kreator umożliwia szybkie i intuicyjne uruchomienie nowego urządzenia FRITZ!Box podłączonego do połączenia światłowodowego i DSL za pomocą smartfona lub tabletu.

Podczas wstępnej konfiguracji aplikacja prowadzi użytkownika krok po kroku w sposób interaktywny przez proces instalacji. Aplikacja dostarcza również przydatnych informacji na temat dostępu gości do Wi-Fi, kontroli rodzicielskiej, blokowania połączeń i wielu innych.

Konfiguracja w aplikacji MyFritz!App
Konfiguracja w aplikacji MyFritz!App

Nowe funkcje FRITZ!OS 7.80 w skrócie

Urządzenia FRITZ!Box 5590 Fibre i 5530 Fibre, które działają bezpośrednio na łączu światłowodowym, otrzymują następujące funkcje:

  • Innowacyjny przegląd połączeń światłowodowych w interfejsie użytkownika: Użytkownicy otrzymują wszystkie ważne informacje o połączeniu, szybkości, typie i jakości połączenia.
  • Uproszczona konfiguracja dostępu do internetu u coraz większej liczby dostawców.
  • Usługa push dla FRITZ!Box Info została rozszerzona o szczegółowe informacje na temat połączenia światłowodowego.
  • Wiele szczegółowych ulepszeń zapewniających stabilne i bezpieczne połączenia.

Urządzenia FRITZ!Box 7590 AX i 7530 AX podłączone do modemu światłowodowego otrzymują następujące nowe funkcje:

  • Konfiguracja podczas podłączania do modemu światłowodowego (ONT) została znacznie uproszczona.
  • Na stronie przeglądu wyświetlana jest prędkość pomiędzy siecią LAN 1/WAN urządzenia FRITZ!Box a modemem światłowodowym.
  • Wiele szczegółowych ulepszeń zapewniających stabilne i bezpieczne połączenia.

Aktualizacja do wersji FRITZ!OS 7.80 jest teraz dostępna dla wszystkich użytkowników do pobrania i zainstalowania. Więcej informacji można znaleźć także na stronie internetowej AVM. Aktualizacja dotyczy tylko wymienionych powyżej modeli światłowodowych – wersja 7.57 to nadal najnowsze oprogramowanie dla routerów DSL, takich jak FRITZ!Box 7590.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AVM | Appgefahren