HomePod z lepszymi funkcjami i ekranem LCD już blisko?

Wszystko wskazuje na to, że HomePod firmy Apple z ekranem dotykowym pojawi się w tym roku – sprawdź wszystko, co wiemy na ten temat.

Koncepcja HomePoda z ekranem LCD
Koncepcja HomePoda z ekranem LCD (nieoficjalne)

Uważa się, że Apple pracuje nad nowym, pełnowymiarowym HomePodem, który po raz pierwszy będzie wyposażony w ekran dotykowy. Plotki głoszą, że urządzenie ma zadebiutować już w pierwszej połowie 2024 roku. Reporter Bloomberga Mark Gurman jako pierwszy zasugerował w 2021 roku, że Apple pracuje nad nowymi HomePodami z wyświetlaczami i aparatami. System operacyjny HomePoda jest obecnie oparty na systemie tvOS i wygląda na to, że podstawy pod HomePoda z ekranem powoli tworzono już przez jakiś czas.

Projekt i funkcje

Pierwszy konkretny raport na temat zamiaru wprowadzenia na rynek nowego modelu HomePoda 2. generacji z wyświetlaczem pochodzi od analityka Apple Ming-Chi Kuo z marca 2023 roku. Powiedział wtedy, że urządzenie będzie wyposażone w 7-calowy wyświetlacz dostarczony przez chińską firmę Tianma.

W październiku 2023 roku kolekcjoner prototypów znany jako „Kosutami” podzielił się informacją o nadchodzącym modelu HomePoda z wyświetlaczem LCD. Urządzenie będzie rzekomo miało praktycznie identyczną konstrukcję jak HomePod 2. generacji, ale będzie wyposażone w duży ekran dotykowy LCD u góry zamiast matrycy LED stosowanej we wszystkich dotychczasowych modelach HomePoda.

Raport ten został następnie potwierdzony przez inne źródła, które dodały, że model jest w fazie aktywnego rozwoju pod kryptonimem B720. Kod systemu operacyjnego tvOS 17 najwyraźniej sugeruje, że Apple Music i Podcasty to jedne z pierwszych aplikacji przepisywanych tak, aby były kompatybilne z nowym wyświetlaczem, który podczas odtwarzania utworu lub podcastu będzie wyświetlać rozmytą animację w oparciu o kolory okładki albumu. Na ekranie mogą również potencjalnie pojawiać się ważne powiadomienia.

W grudniu Kosutami udostępnił kolejne zdjęcia prototypowego urządzenia, przedstawiające zakrzywiony, wypukły ekran LCD, na którym zawartość jest wyświetlana u góry.

Procesor

HomePod z 2023 roku posiada czip S7 – ten sam, który zastosowano w Apple Watch Series 7 z 2021 roku. Pomimo wprowadzenia czipa S8 pod koniec 2022 roku w Apple Watch Series 8, Apple Watch Ultra i Apple Watch SE drugiej generacji, Apple wybrało czip S7.

Najnowsze modele Apple Watcha są wyposażone w czip S9, który ma znacznie większe możliwości niż wszyscy jego poprzednicy, ponieważ opiera się na A15 Bionic. Wiele żądań Siri jest przetwarzanych lokalnie, co oznacza, że ulepszony procesor mógłby poprawić szybkość reakcji. S9 może również otworzyć możliwość wysyłania zapytań związanych ze zdrowiem i kondycją, ale dokładny czip, którego będzie używać urządzenie, nie jest znany.

Dodatkowe funkcje

Kuo uważa, że wyświetlacz HomePoda nowej generacji może ułatwić głębszą integrację z innymi produktami sprzętowymi Apple’a. Na przykład nowy HomePod mógłby wprowadzić funkcję Handoff o niższym opóźnieniu dzięki chipowi Ultra Wideband drugiej generacji stosowanemu w iPhone’ach 15 i iPhone’ach 15 Pro.

Może także pochwalić się ulepszonym sprzętem audio i mikrofonami, a także ulepszeniami specyfikacji, takimi jak obsługa Wi-Fi 6E.

Data premiery

W swoim pierwotnym raporcie z marca 2023 roku Kuo powiedział, że nowy HomePod zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2024 roku. Obecnie nie ma konkretnych doniesień na temat jakichkolwiek innych nowych pełnowymiarowych HomePodów. Tymczasem Kuo powiedział, że Apple rozpocznie masowe dostawy HomePoda mini 2. generacji w drugiej połowie 2024 roku.

Nie jest jasne, czy HomePod z ekranem dotykowym będzie bezpośrednim zamiennikiem HomePoda drugiej generacji, czy też nowym, wysokiej klasy produktem w ofercie, ale być może nie minie dużo czasu, zanim się tego dowiemy.

Uważa się, że w dłuższej perspektywie Apple ponownie przemyśli swoją strategię inteligentnego domu i podobno pracuje nad połączonym urządzeniem Apple TV i HomePod, a także HomePodem z ekranem zamontowanym na ramieniu robota.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors