HomePod z ekranem może pojawić się w 2024 roku

Dopiero co pojawił się nowy HomePod 2, ale już teraz pojawiają się plotki o nowym HomePodzie z ekranem dotykowym.

Koncepcja HomoPod Show
Koncepcja HomoPod Show | fot. Eric Huismann

Nowe urządzenie prawdopodobnie nie będzie jednak zamiennikiem starzejącego się HomePoda mini, ale zupełnie nowym HomePodem z 7-calowym ekranem. W nawiązaniu do pojawiających się informacji, że Tianma zostanie dużym wyłącznym dostawcą paneli dla Apple’a, zawsze niezawodny Ming-Chi Kuo przewiduje, że Apple wypuści nowego HomePoda z ekranem w pierwszej połowie 2024 roku.

Technicznie rzecz biorąc, HomePod 2 ma już wyświetlacz – to fajny pokaz świetlny na górze, który migocze, gdy Siri mówi lub słucha polecenia głosowego. Nie jest to jednak ekran jak ten o którym mówi się, że pojawi sie w przyszłym urządzeniu – będzie o wiele większy i prawdopodobnie nieco bardziej wyrafinowany.

Nie jest to bezprecedensowy ruch, ponieważ produkty takie jak z linii Google Nest i Amazon Echo mają kilka ekranowanych modeli, ale Apple jeszcze nie wypuściło czegoś podobnego. Interesującą rzeczą byłoby wtedy zastanowienie się, jaki ekran działałby pod systemem operacyjnym firmy z Cupertino. Czy byłoby to coś przypominającego iOS lub iPadOS? Samodzielna wersja aplikacji domowej z nowymi funkcjami?

Inteligentne głośniki z ekranami Amazonu i Google’a są używane do takich rzeczy, jak rozmowy wideo i oglądanie wideo, więc Apple może dodać do HomePoda taże kamerę. Niestety Kuo nie wychodzi poza ekran, więc wszystko w tym momencie to czyste domysły.

Mark Gurman również mówił o czymś podobnym w zeszłym roku, chociaż myślał bardziej o urządzeniu Apple TV typu all-in-one, niż o HomePodzie z ekranem. Następnie wyjaśnił w swoim biuletynie Power On, że hybryda HomePod-Apple TV z aparatem to droga, którą może pójść Apple.

Mówi trochę więcej o dalszym zaangażowaniu Tianmy w produkcję ekranów Apple’a. Może nie tylko stworzyć ekrany dla tego nowego HomePoda, ale wygląda na to, że może być, jeśli wszystko pójdzie dobrze z tym nowym HomePodem, również producentem wyświetlaczy dla najlepszych iPadów. Może to dotyczyć podobno niesamowicie drogiego iPada Pro z ekranem OLED, chociaż znowu Kuo nie opisuje tego szczegółowo. Jest to jednak dowód na to, że Apple chce się rozszerzyć na współpracę z innymi firmami w celu zaopatrzenia i szuka już uznanych producentów Androida.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iMore