Chip S8 w Apple Watch Series 8 nie będzie dużo lepszy niż S7

Według analityków nowy Apple Watch Series 8 zostanie wprowadzony w 3 wariantach z chipem S8, który prawdopodobnie nie będzie o wiele szybszy niż S7.

Przewidywania dotyczące Apple Watch Series 8

Linia nowych smartwatchy Apple Watch Series 8 ma zostac wprowadzona na rynek w 3 różnych wariantach. Chociaż będą pewne różnice widoczne na zewnątrz i w kluczowych specyfikacjach, trio może używać tego samego, w dużej mierze niezmienionego chipa. Apple podobno pracuje nad kolejna serią 8, zaktualizowanym Apple Watch SE i wytrzymałym modelem do sportów ekstremalnych – czytamy w biuletynie „Power On” Marka Gurmana dla Bloomberga. Uważa się jednak, że wszystkie trzy będą działać w oparciu o identycznego chipa S8.

Mówi się, że S8 niekoniecznie będzie szybszy niż S7, który znajduje się w Apple Watch Series 7, ponieważ najwyraźniej będzie miał te same specyfikacje, co poprzednie S7 i S6. Jednak podobno modele z 2023 otrzymają „zupełnie nowy procesor”.

W przypadku zmian specyficznych dla modelu, tańszy model Apple Watch SE zachowa ten sam rozmiar ekranu, co jego obecna iteracja. Aktualizacja S8 będzie jednak dużym skokiem w stosunku do obecnie używanego przez niego S5.

Wraz ze spadkiem wsparcia dla Apple Watch Series 3 pod systemem watchOS 9, podejrzewa się, że Apple może obniżyć obecną cenę SE do poziomu cenowego serii 3, zmieniając nowy SE w alternatywę średniej klasy.

Wcześniejsze plotki wskazywały, że Series 8 zyska dodatkowy rozmiar ekranu, a także nową, bardziej płaską filozofię projektowania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider