Max (zamiast HBO Max) trafi w lutym do krajów Ameryki Łacińskiej

Na stronach pomocy serwisu Max potwierdzono, że serwis zmieni się w lutym z HBO Max na Max w Ameryce Łacińskiej, a wiosną w 22 krajach Europy (w tym w Polsce).

Logo serwisu Max na tle filmów i seriali z serwisu
Oficjalne logo usługi Max (połączonych usług HBO Max i Discovery+) | fot. Warner Bros. Discovery

W zeszłym roku nazwę serwisu HBO Max (oraz sam serwis i aplikację mobilną) zmieniono na Max po połączeniu platformy z Discovery+. Chociaż rebranding został po raz pierwszy wprowadzony wyłącznie w USA (w maju 2023 roku), Warner (który jest właścicielem platformy przesyłania strumieniowego) ma zamiar w przyszłym miesiącu przekształcić HBO Max w Max w krajach Ameryki Łacińskiej.

Jak ogłoszono na stronie pomocy serwisu Max, kraje Ameryki Łacińskiej i Karaibów, w których obecnie dostępna jest usługa HBO Max, otrzymają nową aplikację Max 27 lutego 2024 roku. Zmiana obejmuje między innymi: Argentynę, Brazylię, Chile, Kolumbię, Meksyk, Urugwaj, Bahamy, Republika Dominikany i Haiti.

Obecni abonenci HBO Max już otrzymują e-maile ze szczegółami dotyczącymi przejścia do nowego serwisu. Podobnie jak w USA profile, historia i zapisane tytuły zostaną automatycznie przeniesione na nową platformę. HBO twierdzi jednak, że na niektórych urządzeniach może być konieczne ręczne pobranie nowej aplikacji.

Plany abonamentowe Max są nieco droższe od obecnych planów HBO Max w tych krajach. Firma twierdzi, że obecni abonenci będą nadal płacić obecną cenę przez ograniczony czas. Ci, którzy mają aktywny rabat na abonament, również na razie go zatrzymają.

Plan uruchomienia serwisu Max w kolejnych regionach i krajach w 2024 roku
Plan uruchomienia serwisu Max w kolejnych regionach i krajach w 2024 roku

Warner twierdzi także, że zmiana marki z HBO Max na Max w 22 krajach europejskich (w tym także w Polsce) nastąpi wiosną 2024 roku, ale nie podaje dokładnej daty. Biorąc pod uwagę harmonogram przy przejściu z HBO Go na HBO Max w 2022 roku nowa platforma Max może wystartować w Polsce pod koniec marca lub na początku kwietnia 2024 roku. Dwa lata temu HBO Max do Polski 8 marca 2022 roku. Z kolei kraje Azji Południowo-Wschodniej otrzymają nową aplikację Max jeszcze w tym roku, wraz z Francją i Belgią.

Warto zauważyć, że nowej aplikacji Max na Apple TV brakuje niektórych funkcji w porównaniu z obecną aplikacją HBO Max. Na przykład aplikacja Max została wydana bez obsługi funkcji: Obraz w obrazie, Redukcja głośnych dźwięków i Następny. Co ciekawe, Max będzie jedną z pierwszych platform streamingowych posiadającą aplikację dla Apple Vision Pro.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Max