Max to już oficjalnie połączone HBO Max i Discovery+

Usługa przesyłania strumieniowego „Max” startuje 23 maja 2023 roku i łączy treści z serwisów HBO Max i Discovery+.

Oficjalne logo usługi Max (połączonych usług HBO Max i Discovery+)
Oficjalne logo usługi Max (połączonych usług HBO Max i Discovery+) | fot. Warner Bros. Discovery

Tak jak mówiło się już od jakiegoś czasu, nowa usługa, która łączy HBO Max i Discovery + została oficjalnie ogłoszona pod przewidywaną wcześniej nazwą Max. Informacja została oficjalnie potwierdzona podczas konferencji prasowej na terenie Warner Bros. Studio. Początkowo o połączeniu usług mówiło się już w sierpniu 2022 roku, po połączeniu WarnerMedia z Discovery — kierownictwo planowało uruchomienie ujednoliconej usługi, aby lepiej konkurować z Apple TV+, Netfliksem i innymi usługami przesyłania strumieniowego.

Może Cię zainteresować także: Oto wszystkie nowości zapowiedziane przez nową platformę Max

Pierwotna premiera usługi Max miała odbyć się dopiero latem 2023 roku, ale według Variety firma przesunęła premierę na 23 maja 2023 roku w Stanach Zjednoczonych. Usługa Discovery+ pozostanie również oddzielną usługą w związku z obawami, że firma straci abonentów.

Dyrektor generalny David Zaslav potwierdził, że nazwa połączonej usługi to Max, o czym od dawna krążyły plotki. Szef ds. streamingu Warner Bros. Discovery JB Perrette potwierdził również datę premiery na 23 maja 2023 roku w USA. Na kolejnych rynkach usługa będzie pojawiać się sukcesywnie.

Max jest tym, co warto oglądać, ponieważ jest domem dla produkcji, które mają ogromny wpływ na ludzi i kulturę. To wersja telewizji, którą trzeba zobaczyć w streamingu.

– powiedział Zaslav podczas prezentacji

Ile będzie kosztować subskrypcja Max i kiedy pojawi się w Polsce?

Usługa Max będzie dostępna w trzech opcjach cenowych, dając abonentom możliwość wyboru planu, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. Plany i ceny dostępu do Max w USA przedstawiają się następująco:

  • Max Ad-Lite z reklamami za 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznie (odtwarzanie na 2 urządzeniach jednocześnie, rozdzielczość 1080p, brak pobierania offline, jakość dźwięku przestrzennego 5.1),
  • Max Ad Free bez reklam za 15,99 USD miesięcznie lub 149,99 USD rocznie (odtwarzanie na 2 urządzeniach jednocześnie, rozdzielczość 1080p, 30 pobrań offline, jakość dźwięku przestrzennego 5.1),
  • Max Ultimate Ad Free bez reklam za 19,99 USD miesięcznie lub 199,99 USD rocznie (odtwarzanie na 4 urządzeniach jednocześnie, rozdzielczość do 4K UHD, 100 pobrań offline, jakość dźwięku Dolby Atmos).
Strona startowa serwisu Max (start 23 maja 2023 r. w USA)
Strona startowa serwisu Max (start 23 maja 2023 r. w USA)

Obecni abonenci HBO Max będą mieli dostęp do Maxa w tej samej cenie, co ich subskrypcja HBO Max i mogą odwiedzić stronę pomocy, z której można dowiedzieć się, że w 2024 roku Max ma pojawić się także w innych krajach. Max łączy w sobie wszystkie programy z HBO Max oraz tytuły marek Discovery TV: Discovery, TLC i więcej – a wszystko to w tej samej świetnej cenie.

Na oficjalnym koncie HBO Max Polska na Twitterze czytamy, że Max zawita do Polski w 2024 roku i bliżej premiery dowiemy się więcej szczegółów, – zapewne także na temat poziomów subskrypcji i ich cen w naszym kraju.

HBO Max nadal będzie dostępne w Polsce, dopóki nie zastąpi go Max. Profile, ustawienia, historia oglądania, „Kontynuuj oglądanie” i „Moja lista” HBO Max również zostaną przeniesione do Max, aby subskrybenci mogli rozpocząć transmisję strumieniową od miejsca, w którym ją przerwali.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warner Bros. Discovery