HBO Max wystartuje w Polsce 8 marca 2022 roku

Usługa streamingowa HBO Max rozszerza się na kolejne 15 krajów w marcu tego roku – wtedy też trafi wreszcie do Polski.

HBO Max wystartuje w Polsce 8 marca 2022 roku

Wreszcie wiemy kiedy dokładnie HBO Max wystartuje w Polsce – WarnerMedia poinformowało dzisiaj oficjalnie, że serwis HBO Max będzie dostępny w 15 kolejnych krajach od 8 marca 2022 roku. Wśród nowych krajów znalazły się Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Mołdawia, Czarnogóra, Holandia, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia. Usługa przesyłania strumieniowego rozszerzy się jeszcze w tym roku na sześć kolejnych krajów europejskich, w tym Grecję i Turcję.

„Globalne wdrażanie HBO Max jest kontynuowane, ponieważ wprowadzamy platformę w 15 dodatkowych krajach europejskich, zabierając nas w sumie do 61 terytoriów na całym świecie” – powiedział w oświadczeniu Johannes Larcher, szef HBO Max International. „Realizujemy naszą strategię, aby dotrzeć bezpośrednio do konsumentów na całym świecie, co w połączeniu z naszymi treściami zapewni nam skalę niezbędną do bycia jedną z najlepszych globalnych platform streamingowych”.

Według informacji udostępnionych przez spółkę macierzystą AT&T w zeszłym miesiącu, HBO, w tym HBO Max, dociera teraz do 73,8 miliona abonentów na całym świecie (stan na koniec 2021 roku). HBO Max został wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych w maju 2020 roku, a zeszłego lata rozpoczął globalne wprowadzanie na rynki Ameryki Łacińskiej i Karaibów, a następnie po raz pierwszy w Europie w krajach skandynawskich i Hiszpanii. WarnerMedia, obecnie dostępny w 46 krajach, planuje kontynuować ekspansję HBO Max w 2022 roku.

Wiadomości o planach ekspansji HBO Max pojawiają się, gdy Disney ogłosił niedawno, że Disney+ zostanie wprowadzony w 42 dodatkowych krajach i 11 terytoriach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce tego lata. Godne uwagi nowe kraje to RPA, Turcja, oczywiście Polska i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Usługa przesyłania strumieniowego jest obecnie dostępna w 64 krajach.

HBO Max i Disney+ przez ostatnie kilka lat rywalizowały z Netflixem, Amazon Prime Video i kilkoma innymi usługami przesyłania strumieniowego. Dla kontekstu, Netflix i Amazon Prime Video są dostępne na całym świecie, z kilkoma wyjątkami. Netflix nie jest dostępny w Chinach, na Krymie, Korei Północnej ani Syrii, a Amazon Prime Video nie jest dostępny w Chinach kontynentalnych, Iranie, Korei Północnej i Syrii.

Promocja na start dla polskich użytkowników HBO MAx

Z okazji premiery HBO Max ma wyjątkową ofertę dla nowych i obecnych subskrybentów – 33% zniżki na zawsze*, czyli usługa w cenie 19,99 zł miesięcznie. Wystarczy zarejestrować się w serwisie do 31 marca 2022 roku. Warunkiem jest utrzymanie ciągłości miesięcznej subskrypcji. Oferta jest ważna na HBOMax.com i poprzez wybranych partnerów do 31 marca 2022 roku. Zniżka 33% obowiązuje przez czas trwania nieprzerwanej subskrypcji i jest naliczana wyłącznie od aktualnie obowiązującej ceny miesięcznej, która z czasem może ulegać zmianom.

Cena po rabacie wynosi 19,99 zł (obecna cena regularna to 29,99 zł). Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie usługi: hbomax.com.

Co się stanie z HBO GO?

Jeśli masz już konto HBO GO, zostanie ono automatycznie przeniesione do HBO Max. Od 8 marca 2022 roku Twoje konto HBO GO zostanie przeniesione do HBO Max. Więc jeśli subskrybujesz HBO GO, zostaniesz automatycznie subskrybentem HBO Max. W oczekiwaniu na HBO Max możesz już teraz zarejestrować się w HBO GO.

Jeśli aktualnie subskrybujesz HBO GO przez jednego z naszych partnerów, Twoje konto zmieni się automatycznie na konto HBO Max w momencie startu serwisu. Nasi partnerzy wkrótce skontaktują się ze wszystkimi szczegółami.

Kanały linearne HBO nadal będą dostępne po premierze HBO Max. Jeśli masz konto HBO GO i kanały HBO, od 8 marca możesz cieszyć się nimi wszystkimi w HBO Max. Partnerzy HBO wkrótce skontaktują się z użytkownikami, przekazując im wszystkie szczegóły.

Aplikacja HBO Max

Po starcie HBO Max aplikacja HBO GO zostanie wyłączona i zostaniesz poproszony o pobranie nowej aplikacji HBO Max.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warner Media