32. Finał WOŚP już 28 stycznia 2024 roku!

Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego na oddziały pulmonologiczne dla dzieci i dorosłych. Mottem przewodnim jest „Tu wszystko gra! OK!”.

32. Finał WOŚP - grafika przewodnia wydarzenia

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja WOŚP ogłosiła w październiku cel zbiórki: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, która organizowana jest co roku w Polsce. W tym roku 28 stycznia w Polsce i za granicą kwestować będzie ponad 120 tysięcy wolontariuszy.

Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które w tym roku rozpoczęły się już na początku grudnia. Konto zbiórki można wspierać na różne sposoby: przez SMS o treści SERCE na numer 75 565 (numer będzie aktywny do 14 lutego 2024 roku, koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 5 zł netto, czyli 6,15 zł z VAT), wpłaty na stronie WOŚP lub do e-Skarbonek.

Podczas zeszłorocznej zbiórki pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych”, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało zebrać się ponad 243 miliony złotych, to więcej niż w 2022 i 2021 roku. Fundacji – w ciągu swojej 31-letniej działalności – udało się zebrać blisko 2 miliardy złotych i kupić 71,5 tysiąca urządzeń medycznych.

Żołnierze dla WOŚP pierwszy raz od 2015 roku

Wicepremier i Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że Wojsko Polskie znów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wicepremier zmieścił również wpis na portalu X, w którym zachęca żołnierzy do wsparcia tegorocznej akcji.

Zobacz też: Dokument pt. „Fenomen” o WOŚP i Owsiaku już 28 lutego w TVN

Zmiana lokalizacji Finału w Warszawie

W odróżnieniu od lat poprzednich, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbędzie się na błoniach PGE Narodowego. W tym miejscu zostanie zorganizowane studio główne, z którego będzie nadawana transmisja internetowa oraz telewizyjna.

O godzinie 20:00 (…) prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, zapalenia latarki w telefonie czy pokazu laserów

Fundacja poinformowała, że w tym roku w czasie warszawskiego Finału wystąpi kilkunastu wykonawców, m.in. Krzysztof Zalewski, Kwiatu Jabłoni, Hoffmaestro, Dorosłe Dzieci czy Lordofon.

32. Finał WOŚP będzie transmitowany przez telewizję TVN.

Aplikacja mobilna Finał WOŚP

Pomagaj życzliwością z aplikacją mobilną 32. Finału WOŚP – w aplikacji znajdziesz:

  • Siedmiodniowe wyzwanie życzliwości – my inspirujemy a Wy wysyłacie WOŚPozdrowienia do swoich bliskich. – My zaczynamy, Ty kończysz. Inspiracja gwarantowana. I motywująca nagroda za wykonaną misję też.
  • Aktualności – najświeższe wiadomości prosto z Fundacji i od organizatorów finałowych wydarzeń.
  • Wsparcie – dorzuć się do finałowego celu dzięki szybkim i bezpiecznym płatnościom. Dajesz ile chcesz i jak chcesz. SMS-em czy PayU. Czym chcesz i ile chcesz. Ważne, że pomagasz.
  • Kwota – zawsze aktualna kwota finałowej zbiórki.
  • Aukcje – sprawdź aktualne licytacje charytatywne.
Ekrany z oficjalnej aplikacji mobilnej 32. Finału WOŚP
Ekrany z oficjalnej aplikacji mobilnej 32. Finału WOŚP

A w tym wszystkim pamiętamy, że gramy dla dzieci i dorosłych.

Najnowszą wersję aplikacji mobilnej 32. Fianału WOŚP pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Fundacja WOŚP | TVN24